Dzień dobry, od 2 lat ulegam ogromnej agresji w pracy. Od ponad roku lecze się psychiatrycznie- depr

1 odpowiedzi
Dzień dobry, od 2 lat ulegam ogromnej agresji w pracy. Od ponad roku lecze się psychiatrycznie- depresja, nerwica lękowa, neurologicznie czysta, plus terapia z zespołem stresu pourazowego. Stan zdrowia uległ pogorszeniu dochodza bardzo silne objawy somatyczne - padaczka przy ataku paniki ( neurolog wykluczył by miało to związek z genetyką), biore coraz silniejsze leki od psychiatry. Kolejny raz jestem na długotrwałym chorobowym gdzie od miesiaca z tytułu kolejnej agresji w pracy otrzymałam po 12 latach pracy stałej wypowiedzenie. Psychiatra wspomniał coś o uszczerbku na zdrowiu, aby podać pracodawcę do sądu, ponieważ jego zdaniem jeszcze długo się z tego nie wykaraskam a ktoś powinien ponieś konsekwencje za mój stan. Prawnik doradził że nalezy zgłosić się do zusu do orzecznika, drugi że bezpośrednio do lekarza biegłego który wystawi opinię, któa będzie podstawa do
złożenia pozwu do sądu. Proszę o informacje jak wygląda taka ścieżka - bez tego nie moge rozpocząć pozwu o mobbing , ani otrzymać odszkodowania za mój obecny stan zdrowia.
Biegłego sądowego powołuje organ dysponujący: prokuratura lub sąd; ale można uzyskać prywatną ekspertyzę, która może być pomocna w sprawie uruchomienia procesu o mobbing w byłym miejscu pracy. W tym celu proszę rozważyć skorzystanie z konsultacji u specjalisty: psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra - byłoby dobrze, aby taka osoba miała jednocześnie doświadczenie w opiniowaniu sądowym.
Życzę zdrowia oraz sprawiedliwości, pozdrawiam,. Janina Czech