Dzień dobry, Nie wiem co robić bo koty i dzieci zachorowały mi w tym samym czasie z pozoru na to s

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Nie wiem co robić bo koty i dzieci zachorowały mi w tym samym czasie z pozoru na to samo. Nie wiem na co i czy to przypadek czy się zarazili od siebie.
Trzy dni temu zaczęły wymiotować mi dzieci (dwójka w wieku 8 lat). Dzień później, zauważyłam że moje dwa koty (kotka - 1,5 roku, kocurek -6miesiecy) przestały jeść, mają lekkie rozwolnienie, są bardzo ospałe i kocurek też zaczął wymiotować. Dzieci wymiotują tylko w nocy, do dwóch razy, kocurek podobnie. U dzieci wymiociny są jak sfermentowane jedzenie, bez zapachu żółci żołądkowej, pierwszy raz coś takiego widzę. U kocurka w pierwszym dniu była to żółta ciecz, a dwa kolejne dni biała ślina.

Moje koty są bardzo aktywne zazwyczaj o świcie i zachodzie słońca, ale przez ostatnie trzy dni tylko śpią, zmienią miejsce, może przyjdą się przytulić i dalej śpią (zero typowej zabawy). Jeśli chodzi o dietę, to koty dostają puszkę i czasem surowe mięso: głównie drobiowe. Dzieciom starałam się przez ostatnie dni dawać bardzo lekkie posiłki, ale bez poprawy. Pierwsze dwa dni dzieci podczas dnia funkcjonowały normalnie, na trzeci dzień zaczęły być równie ospałe co koty. (Reszcie rodziny nic nie jest)

Co to może być (u kota)? Jakie jest prawdopodobieństwo że choroba u dzieci to zbieg okoliczności?
Podstawowym zaleceniem jest konsultacja u lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia badania klinicznego kotów, badań krwi oraz badań usg aby możliwie precyzyjnie ustalić przyczynę wymiotów i osowiałości zwierząt. Częstym powodem wymiotów u kotów jest zakłaczenie, należy tez wziąć pod uwagę czy koty są regularnie odrobaczane i ustalić czy przyczyną nie jest zatrucie pokarmowe na innym tle np zakaźnym bakteryjnym co z
kolei mogło również mieć wpływ na dzieci.