Dzień dobry, nie radzę sobie z emocjami. Często gdy kłócę się ze swoim partnerem reaguje agresja, wr
Dzień dobry, nie radzę sobie z emocjami. Często gdy kłócę się ze swoim partnerem reaguje agresja, wręcz przestaje nad sobą panować. Jestem w stanie go uderzyć. Dodatkowo po takiej kłótni często reaguje autoagresja i pojawia się brak chęci do życia i myśli samobójcze. Często po takich skrajnych emocjach nie jestem w stanie podnieść sie z łóżka i nie mogę opanować płaczu. Moja agresja względem partnera pojawia się notorycznie, boje się ze mogę go skrzywdzić. Mam wrażenie ze jestem uzależniona od tych emocji. Nie panuje nad swoim życiem. Proszę o pomoc - udać się do psychoterapeuty czy do psychiatry? Dodam ze jestem z Katowic i chętnie pojadę do gabinetu.
4 odpowiedzi
Proszę zgłosić się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty. Wytłumaczą oni Pani mechanizm powstawania zachowań agresywnych i autoagresywnych, powinna Pani otrzymać także wtedy psychoedukację dotyczącą emocji. Wspólnie wypracujecie odpowiednie dla Pani metody radzenia sobie z tym problemem.
Dzień dobry, warto rozważyć również udanie się do lekarza psychiatrii (nie jest wymagane skierowanie nawet na NFZ) - mógłby on zaproponować również leczenie farmakologiczne bądź zlecić przeprowadzenie pogłębionej diagnostyki.
Dzień dobry, twoje emocje i zachowania wskazują na to, że sytuacja jest trudna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego partnera. Agresja, którą odczuwasz, oraz myśli samobójcze to poważne sygnały, które nie powinny być ignorowane. Zdecydowanie zalecałabym podjęcie kroków w kierunku konsultacji zarówno z psychoterapeutą, jak i psychiatrą, aby zrozumieć swoje emocje i zachowania.
Dzień dobry, to, że zauważa Pani problem i chciałaby Pani to zmienić to już jest pierwszy krok, który nie jest łatwy. Z Pani opisu wynika, że trudność jest złożona i wymaga głębszej analizy dlaczego tak się dzieje i nauki kontroli nad emocjami. Psychiatra pomoże Pani trochę opanować emocje lekami, ale na psychoterapii nauczy się je Pani regulować i dowie się jaka jest przyczyna tego typu reakcji u Pani. Życzę dużo powodzenia i pozdrawiam.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.


