Dzień dobry! Nazywam się Michał, mam 18 lat. Borykam się z problemami psychicznymi od dwóch lat, n

4 odpowiedzi
Mam 18 lat.
Borykam się z problemami psychicznymi od dwóch lat, nie raz mam myśli samobójcze. Każdego dnia czuję, że już mój czas, myślę ciągle o śmieci i o tym czy jest coś po, życie jest ciągle bezsensowne, bez żadnej radości.. ciemna strefa w głowie.. Nie mogę normalnie funkcjonować, pracować.. Mama krzyczy, że nie pracuję.. Nie chcę się z nikim dzielić tym co teraz czuję.. Każdy myśli, że wszystko ze mną dobrze..
Praktycznie codziennie czuję jak moje serce na chwilę się zatrzymuje, później bije mocno.. czasem się dławi i gubi rytm.. Bardzo się boję.. nie chce tak żyć.. Patrzeć na to wszystko.. Każdego dnia bardzo cierpię, nie mogę już tak żyć.. Mam odwagę się targnąć, ale w ostatniej chwili z łzami w oczach myślę, że mimo wszystko nie mogę zostawić bliskich..
Pomocy! ????????????
Droga Pani/Drogi Panie,
krótki opis wskazuje na to, że jest Pan(-i) chora (nie mogę stawiać diagnozy online). Bardzo proszę o szybkie znalezienie psychiatry lub psychologa w swojej okolicy i umówienie się na wizytę. Jeśli będzie miał(-a) Pan(-i) z tym problem, proszę poprosić o pomoc zaufaną osobę. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry,
W tej sytuacji ważne jest by jak najszybciej skorzystać z pomocy psychiatry, który dobierze leki, tak aby nie doszło do próby samobójczej. Natomiast równie ważna jest psychoterapia, aby zrozumieć podłoże tego stanu i poradzić sobie z problemami będącymi jego przyczyną - wskazane jest, aby psychoterapię i leczenie farmakologiczne prowadzić jednocześnie.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, że tak bardzo cierpisz, że już dłużej nie chcesz żyć w ten sposób i stąd u Ciebie pojawiły się myśli samobójcze. Może w tym momencie trudno jest dostrzec nadzieję na zmianę twojej obecnej sytuacji. Może masz poczucie, że trudno dłużej wytrzymać, że nie ma wyjścia, że problemy przekraczają Twoje siły i możliwości, że jesteś „pod ścianą”.
Jednak zwróciłam uwagę na to, że pomimo podejmowania prób odebrania sobie życia, ostatecznie decydujesz się tego nie robić. Pomyślałam sobie, że jest jednak coś (a może ktoś?), co trzyma Cię przy życiu. I właśnie to zmotywowało Cię do poszukiwania pomocy na tym portalu!
Uważam, że Twoja sprawa jest niezwykle poważna i gorąco zachęcam Cię do zgłoszenia się po specjalistyczną pomoc! W każdym regionie można znaleźć darmową pomoc w zakresie Interwencji Kryzysowej, czasami przy Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie, czasami przy Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej. W takim miejscu możesz uzyskać NATYCHMIASTOWĄ pomoc w kryzysie, nie tylko psychologiczną, ale także socjalną, czy prawną. Zazwyczaj są to spotkania krótkoterminowe, które pozwalają poradzić sobie z najostrzejszą fazą kryzysu. W następnych, mniej zaostrzonych fazach pomocne może być kontynuowanie pomocy psychologicznej u psychologa lub psychoterapeuty.
Jest wiele innych osób, które zmagają się z poczuciem bezsensu i myślami samobójczymi, którym takie spotkania pomogły odnaleźć nadzieję i pozwoliły zmienić sytuację życiową. Powodzenia!
Ja w takiej sytuacji kieruję moich pacjentów na izbę przyjęć do najbliższego szpitala psychiatrycznego gdzie lekarz psychiatra pełni dyżur 24h/dobę. Taki stan wymaga natychmiastowej oceny stanu psychicznego i decyzji lekarza o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.