Dzień dobry. Moje pytanie tyczy się diety i "problemów" z odchudzaniem. Mam 34 lata, obecnie 74kg na

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Moje pytanie tyczy się diety i "problemów" z odchudzaniem. Mam 34 lata, obecnie 74kg na 178cm wzrostu. Minęły dwa lata odkąd podjąłem współpracę z trenerem i dietetykiem klinicznym w jednym. Regularnie układa mi dietę i plan ćwiczeń. Dodatkowo na początku stwierdzono u mnie stan przedcukrzycowy, hiperinsulinemie i autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Przez pierwsze pół roku udało mi się zrzucić 7kg i trener zastosował przerwę, ponieważ stwierdził, że nie ma potrzeby jeszcze bardziej obniżać ilości spożywanych kalorii. Przerwa była czasem stopniowego dodawania spożywanych kalorii i budowania masy mięśniowej. W efekcie po pół roku wszystkie parametry wagowe i cm w pasie oraz innych miejscach niemalże wróciły do stanu początkowego. Następnie znowu stopniowo zaczęliśmy obniżać kalorie i udało się zejść tym razem więcej, bo 11kg od poczatkowej wagi i znowu jakby zatrzymując się w drodze zamiast iść dalej, zaczęliśmy budować masę. Mimo wyjaśnień trenera wciąż nie wiem czy to normalne i właściwe, że odchudzam się już dwa lata i ciągle nie ma ostatecznego efektu, braku otyłości brzusznej. Wyniki cukru na czczo też niewiele się poprawiły.
Dzień dobry,
Rozumiem, iż nie jest Pani zadowolona z pracy trenera oraz dietetyka. Czy początkowym założeniem Państwa współpracy było obniżenie masy ciała czy budowa masy mięśniowej? Uważam, że ważniejsze jest Pani samopoczucie oraz poprawa stanu zdrowia niż budowa masy mięśniowej przed obniżeniem masy ciała, aby "zlikwidować" otyłość brzuszną. Zapraszam serdecznie na konsultacje.
Pozdrawiam,
Karolina Puchała-Mielczarek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W leczeniu zespołu metabolicznego najistotniejszym kryterium poprawy i wskaźnikiem skutecznego leczenia jest obniżenie masy ciała, zmniejszenie otyłości brzusznej i poprawa wskaźników metabolicznych (glukoza, insulina, lipidy, ASPAT, ALAT). Zatem to powinny być cele, do których w pierwszej kolejności należy dążyć. Prawidłowa dieta i planowany odpowiednio wysiłek fizyczny powinny długoterminowo przynieść efekty. Pozdrawiam
Marzena Grząbkowiak

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.