Dzień dobry, mój problem polega na tym, że strasznie się czerwienie przy rozmowie z kimś- nieważne,

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
mój problem polega na tym, że strasznie się czerwienie przy rozmowie z kimś- nieważne, czy jest to obca osoba, czy ktoś z rodziny. Już na samą myśl, że wychodzę gdzieś do znajomych i wiem, że będę robił się czerwony już mnie to zniechęca. Strasznie mi to przeszkadza w życiu codziennym. Jak z tym sobie poradzić?
Dzień dobry,
przyczyną powstania zaczerwienień może być stres, powodujący rozszerzanie się naczyń krwionośnych . Warto zastanowić się kiedy pojawiają się objawy i jak szybko znikają- czy zaraz po ustąpieniu sytuacji związanej z ekspozycją społeczną? Być może jest to zaburzenie zwane erytrofobiom -czyli lękiem przed zaczerwienieniem się towarzystwie, które może być jednym z objawów fobii społecznej. Warto udać się do specjalistów aby poszerzyć diagnostykę - lekarza psychiatry , lekarza pierwszego kontaktu , który skieruje na odpowiednie badania oraz do dermatologa. Warto pomyśleć o terapii psychologicznej aby nauczyć się radzić sobie ze stresem oraz z własnymi przekonaniami. Rozumiem, że zgłaszany przez Pana problem jest uciążliwy i znacznie utrudnia funkcjonowanie, tym bardziej cieszę się, że zdobył się Pan na pierwszy krok w kierunku uzyskania pomocy.
Pozdrawiam sredecznie

Dzień dobry,
Prawdopodobnie czerwienienie się jest przejawem nerwicy lękowej i trudności w relacjach międzyludzkich. Jeśli szuka Pan pomocy, najlepiej udać się na psychoterapię aby poszukać emocjonalnego źródła tego problemu.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
wyobrażam sobie, że to musi być naprawdę trudne, zmagać się na co dzień z czerwienieniem się, z poczuciem wstydu i wywołaną przez to niechęcią do spotkań z innymi ludźmi. Z jednej strony czerwienienie się może być wywołane przez stres, a z drugiej strony może ten stres powodować.Taka reakcja organizmu na kontakt z innymi może mieć także negatywny wpływ na pewność siebie, sprawiać, że będzie Pan ograniczał kontakty społeczne, a co za tym idzie także wsparcie społeczne.
W radzeniu sobie z lękiem społecznym pomocne mogą być różne metody relaksacyjne. - ćwiczenie uważności, praca z oddechem. Warto też zadać sobie pytanie, co zazwyczaj pomaga Panu się zrelaksować?

Zachęcam także do kontaktu z psychologiem, chociaż czerwienienie się wcale nie musi być objawem zaburzeń psychicznych! Podczas terapii można skupić się na podwyższeniu poczucia własnej wartości, zwiększeniu pewności siebie w interakcjach z innymi. Terapia może także pomóc w opracowaniu nowych, indywidualnych metod radzenia sobie w sytuacjach społecznych.
Dzień dobry. Napływ krwi do twarzy to też oznaka tego jak jest Pani pełna życia! Emocjonalność to duży zasób. Warto popracować nad oszlifowaniem tego diamentu. Pod zaczerwienienie kryję się też prawdopodobnie spłycony oddech i spięcie w ciele, a co za tym idzie panika. Odpowiednia praca z emocjami może służyć ich opanowaniu. Serdecznie Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.