Dzień dobry. Mój problem polega na bólu w odcinku lędźwiowym pleców (kręgosłupa) nie wiem od czego.

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Mój problem polega na bólu w odcinku lędźwiowym pleców (kręgosłupa) nie wiem od czego. Ból mocny jest jak rano wstaje z łóżka czuje się taki sztywny i muszę trochę to rozchodzić żeby było lepiej lecz przy skrętach tułowia na lewa stronę ból jest ciagle idzie od tylnego odcinka pleców aż odczuwalny do lewego boku skosy brzucha. Jaki jest problem i do jakiego lekarza się udać. Bywałem u jednego pana fizjoterapeuty który mi nie pomógł przez 5 wizyt. Domyślam się ze nie kompetentny wybrałem go na szybko. Dziękuje za odpowiedzi.
Pytanie czy był Pan diagnozowany obrazowo? Czy ma Pan problemy z narządami wewnętrznymi? Być może był Pan leczony tylko pod kątem narządu ruchu, a przyczyny są gdzie indziej. Jeśli miałbym doradzać to proszę skonsultować się z fizjoterapeutą który pracuje z trzewiami lub udać się do osteopaty, a jeśli chodzi o lekarza to proponuje gastroenterologa lub neurologa. Nie badając Pana i po tak szczątkowych informacjach ciężko jest nawet doradzać specjalistów.

W każdym problemie należy znaleźć jego przyczynę, odpowiednia postawiona diagnoza, na podstawie wywiadu i testów funkcjonalnych to klucz do sukcesu. Przyczyna często leży we wcześniejszych urazach, powtarzanych ruchach i błędach. Poszukać doświadczonego fizjoterapeuty
Witam serdecznie.
Opisane przez Pana dolegliwości bez przeprowadzenia badania są nie wystarczające by zasugerować coś więcej. Powodów może być kilka zaczynając od problemów ze stawami w obrębie kręgosłupa, przez krążek międzykręgowy do problemów z narządami wewnętrznymi oraz przyczynami reumatologicznymi. Polecam poszukać innego fizjoterapeuty a w przypadku wątpliwości skierować się przynajmniej do lekarza rodzinnego który powinien pokierować do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam
Robert Hetman