Dzien dobry, moj 2 letni synek nie mowi. Tzn jedyne słowo jakie wypowiada to mama i to wszystko. Cal

3 odpowiedzi
Dzien dobry, moj 2 letni synek nie mowi. Tzn jedyne słowo jakie wypowiada to mama i to wszystko. Cala reszta pokazuje i świetnie komunikuje się bez słów. Ale nie nawiązuje kontaktu wzrokowego. Wszystko wklada do buzi. Jesteśmy pod opieką logopedy. Cwizymy od 4 miesiecy, i psychoterapeuty- zdiagnozowane zaburzenia SI. Do tego oczywiście pediatra.Laryngolog nie widzi problemow. Wszyscy twierdzą,że powinien już mówić ale poza tym jest zdrowy. Syn mimo ćwiczeń, braku tv dalej milczy :/
Dodam,że mam 4 dzieci i wszystkie łącznie z 10mc corka mówią bez problemu a nawet zaczęli duzo szybciej niż rówieśnicy. Co mogę jeszze zrobić,żeby pomoc synowi się otworzyć? Z czego moze wynikac taka blokada?
Dzień dobry, jeśli syn jest po diagnozie logopedycznej, to otrzymaliście Państwo informację(diagnozę)na temat powodu opóźnionego rozwoju mowy. Systematyczne cotygodniowe zajęcia z neurologopedą, wymagają czasu-w zależności od postawionej diagnozy-dużo więcej niż 4 miesiące.Wymaga to systematycznych ćwiczeń oraz ścisłej współpracy ze specjalistą.Można oczywiście skonsultować się z innym neurologopedą,jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości.Wymaga to konsultacji gabinetowej.

Jeśli wykonane zostały wszystkie badania u laryngologa, czy otolaryngologa i wykluczony został niedosłuch, proszę przeprowadzić diagnozę w kierunku całościowych zaburzeń rozwoju ASD, aby wykluczyć bądź potwierdzić ryzyko autyzmu. Najlepiej taką diagnozę przeprowadzić w ośrodku gdzie posługują się testem ADOS lub PEP-3-PL . To jest diagnoza funkcjonalna. Diagnozę kliniczną stawia lekarz psychiatra dziecięcy.
Dzień dobry!
Dziecko, które nieustannie wkłada do buzi rączki, palce , przedmioty ma zapewne niedostymulowany dotykowo obszar orofacjalny. Czy dziecko jest z cesarskiego cięcia? Zachęcam do spróbowania terapii neurotaktylnej według Masgutowej. Oczywiście na początek badanie słuchu , najlepiej ABR. Pozdrawiam i powodzenia !