Dzień dobry, Mam za sobą poronienie samoistne w 5 tygodniu. Ginekolog nie zalecił mi żadnych badań
1
odpowiedzi
Mam za sobą poronienie samoistne w 5 tygodniu. Ginekolog nie zalecił mi żadnych badań pod kątem dlaczego tak się stało, powiedział, że dopiero po 2/3 niepowodzeniach zaczyna się jakąś diagnostykę, natomiast postanowiłam skontrolować prywatnie hormony zgodnie z tym co wyczytałam na forach starających się o dziecko. Moje wyniki to:
TSH 2,521 μIU/ml, FT3 3,48 pg/ml, FT4 1,28 ng/dl, FSH 4,54 mIU/ml, LH 4,66 mIU/m, progesteron 5,88 ng/ml, prolaktyna 17,3 ng/ml.
Badania były wykonywane w fazie lutealnej. Czytałam, że w trakcie starań o ciążę poziom TSH powinien oscylować maksymalnie <2, najlepiej nawet ok 1.0. Martwię się, że z takim TSH nie zajdę w ciążę lub znów poronię. Bardzo chciałabym tego uniknąć. Czy powinnam udać się do endokrynologa w celu jakiegoś leczenia aby obniżyć to TSH? Nie umiem również zinterpretować pozostałych wyników. Z góry dziękuję za pomoc
TSH 2,521 μIU/ml, FT3 3,48 pg/ml, FT4 1,28 ng/dl, FSH 4,54 mIU/ml, LH 4,66 mIU/m, progesteron 5,88 ng/ml, prolaktyna 17,3 ng/ml.
Badania były wykonywane w fazie lutealnej. Czytałam, że w trakcie starań o ciążę poziom TSH powinien oscylować maksymalnie <2, najlepiej nawet ok 1.0. Martwię się, że z takim TSH nie zajdę w ciążę lub znów poronię. Bardzo chciałabym tego uniknąć. Czy powinnam udać się do endokrynologa w celu jakiegoś leczenia aby obniżyć to TSH? Nie umiem również zinterpretować pozostałych wyników. Z góry dziękuję za pomoc
Szanowna Pani,
Stężenie TSH u kobiety w wieku reprodukcyjnym nie powinno przekraczać wartości 2,5. Jeśli planuje Pani ciążę stężenie TSH optymalnie powinno mieścić się w zakresie 1,0-1,5. Powinna Pani oznaczyć przeciwciała przeciwtarczycowe (anty-TPO i anty-Tg) i skonsultować się z endokrynologiem.
Warto poszerzyć diagnostykę o badanie USG tarczycy.
Pozdrawiam
Stężenie TSH u kobiety w wieku reprodukcyjnym nie powinno przekraczać wartości 2,5. Jeśli planuje Pani ciążę stężenie TSH optymalnie powinno mieścić się w zakresie 1,0-1,5. Powinna Pani oznaczyć przeciwciała przeciwtarczycowe (anty-TPO i anty-Tg) i skonsultować się z endokrynologiem.
Warto poszerzyć diagnostykę o badanie USG tarczycy.
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Piszę ponieważ nie mogę sobie sama poradzić. Jesteśmy z narzeczonym razem od roku. Niedługo planujemy ślub. Dobrze się ze soba rozumielismy, wszystko bylo w porzadku. Kłótnie zdarzały sie jak u każdego. Niewiadomo kiedy cos zaczelo się psuć. Mój narzeczony mial wcześniej pare związków i zblizen…
- Mam pytanie dotyczące moich badań. A to moje wyniki Neutrocyty 40,8% norma 45-70, monocyty 21,6% norma 3,0-8,0. I jeszcze w innej skali neutrocyty 1,87 10*9/L norma 2,5-5 i monocyty 0,99 10*9/L norma 0,2-0,8. Dodam że mam anemię 45,1 norma 50,02-170. Reszta w normie. Dodam, ze badania robilam…
- Czy po oparzeniu 3-ciego stopnia napletka od dolnej strony na skutek wypadku i powstaniu w tym miejscu blizny możliwe jest normalne życie seksualne? Napletek można zsunąć, ale dotyk tego miejsca powoduje dyskomfort. Czy może to życie wrócić do normalności po zabiegu obrzezania?
- Matka mojego narzeczonego ma raka piersi. Czy jest możliwość że on będzie miał genetycznie raka jąder?
- Jaka jest różnica między borderlne, a osobowością symbiotyczną?
- Mam tłuszczaka w lewej piersi. Diagnoza potwierdzona badaniem USG. Byłam u ginekologa, lekarz stwierdził że trzeba obserwować . Przyznam ,że czasami to zgrubienie mnie boli ,czy można usunąć tłuszczaka?
- Byłam na wybielaniu zębów metodą, która na stronie jest opisana jako "wybielanie zębów lampą z akceleratorem". Podczas zabiegu pani czyściła mi zęby, następnie nakładała trzykrotnie żele na zęby i naświetlała je lampą. Na koniec zabiegu przepłukałam zęby preparatem remineralizującym. W gabinecie,…
- Mam pytanie odnośnie zęba stałego. Mam kła mlecznego a nad nim w dziąśle kła stałego, który leży w poprzek przy zatokach. Byłam u ortodonty, dentysty, który powiedział mi żeby na razie z nim nie robić chyba że zrobi mi się stan zapalny czy coś i jakiś płyn będzie wypływał. Chciała bym się dowiedzieć…
- 8 lat temu miałem uraz lewej strony moszny w 2014 roku robiłem usg jąder i wyszło mi , ,że mam poszerzone naczynia powrózka lewego do 4mm., refluks żylny + jądra były prawidłowej wielkośći, echogenicznośći, przepływie naczyniowym .lekarz urolog zalecił mi badanie nasienia które nie wyszło za…
- Stosuję HTZ w postaci Activelle. Po ostatniej wizycie u lekarza ginekologa i zwrócenie uwagi na bolesność piersi, lekarz zalecił stosowanie leku co drugi dzień. Ulotka wskazuje ze lek stosujemy codziennie o tej samej porze (co do tej pory robiłam). Nigdzie nie ma wskazania, ze ten lek można zażywać…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.