Dzień dobry, mam pytanie odnośnie leczenia terapią osteopatyczną. Czy pomoże ona jeżeli cierpi się

16 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie leczenia terapią osteopatyczną. Czy pomoże ona jeżeli cierpi się na bóle w obrębie stawu żuchwowego? Bole te nie są obecne przez cały czas. Pojawiają się rzadko, jednak jest to uciążliwe.
Witam
Tak terapia na pewno pomorze.
Pozdrawiam

tak, lepiej nie bagatelizować bo może rozwinąć się neuralgia nerwu trójdzielnego. Dobrze jest najpierw skoczyć do ortodonty - staw zwykle boli z jakiejś przyczyny...
Trzeba zbadać całe ciało bo staw z jakiejś przyczyny się przeciążył . Wpływ na to mogą mieć odległe dysfunkcje np z miednicy . Najpierw je trzeba znaleźć wyleczyć potem staw bo leczenie może być nie efektywne . Pozdr
Witaj.Czy ma Pan/Pani czasowe zablokowania stawu? zagryza zęby? bole/skorzywienie regoslupa w obrebie odcinka szyjnego? Na wstępie można tez zbadać stawy skroniowo-żuchowowe pod kątem zablokowań lub zaburzeń toru ruchu, uwzględnic ewentualny bruksizm. na początek polacałabym terapię manualną nakierowaną na tę okolice
Witam na prawidłowe funkcjonowanie stawu skroniowo - żuchwowego wpływa cały układ stomatologiczny ,mięśniowo-powieziowy,kregoslup a także pozostałe stawy naszego ciała tym samym zaburzenia równowagi w którymś z tych układów może spowodować dysfunkcje w stawie skroniowo - żuchwowego. Z doświadczenia polecał bym rozpocząć terapię metoda FM.
Pozdrawiam powodzenia
Witam,
Również terapeuta manualny może w tym przypadku pomóc:) Dobra diagnostyka plus dobrze poprowadzona terapia na stawach skroniowo-żuchwowych daję często dobre efekty.
Pozdrawiam!
Tak, pomoże, zapraszam do gabinetu Hand-Med Radom :-)
Witam,
staw skroniowo-żuchwowy bardzo często jest ofiarą innych zaburzeń i dysfunkcji w naszym organizmie. Dlatego jedyną możliwością aby rozwiązać problem jest ocena wszystkich potencjalnych struktur, które do tych zaburzeń może doprowadzić. Terapia osteopatyczna ma takie możliwości, stąd polecam wybranie się na wizytę do osteopaty. Pozdrawiam
Witam, tak,celowana terapia manualna wykonana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę na pewno na duże rezultaty. proszę znaleźć kogoś, kto współpracuje również ze stomatologiem/ortodontą gdyż jest to niezmiernie wazny czynnik (często zapominany)jeśli chce Pan na stałe pozbyć się problemów.
Pozdrawiam
TAK ,terapia manualna powinna pomoc.Prosze jeszcze rozszerzyć diagnostykę i ocenić stan kręgosłupa szyjnego.Bardzo często wadliwy zgryz jest również przyczyną zaburzen I przy wadliwym uzębienia należy zadbać o wykonanie odpowiedniej protezy Ponadto powinno być wyłączone istniejące zaburzenia odcinka szyjnego.Mobilizacje stawu wykonuje wykwalifikowany fizjoterapeuta
oczywiście, że terapia osteopatyczna jest skuteczna w takim przypadku bardzo polecam
W Twoim przypadku diagnostyka osteopatyczna/ globalna ocena fizjoterapeutyczna powinna być skorelowana z rozszerzoną diagnostyką protetyczną (badanie Gerbera).
Przyczyna problemu może leżeć:
1.poza obrębem zwarcia zębowego (wcześniejsze urazy, zabiegi operacyjne etc.) a dawać objawy w tym właśnie obszarze
2. w samym zwarciu (historia leczenia ortodontycznego i/lub stomatologicznego)
3. kombinacji powyższych dwóch czynników

Z tego względu rekomenduję osteopatę i/lub fizjoterapeutę współpracującego z protetykiem w zakresie kompleksowej terapii TMJ
Dzień dobry,
Tak, pomoże.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Dzień dobry,

Terapia osteopatyczna będzie jak najbardziej skuteczna Przede wszystkim ważna jest tutaj diagnostyka, z skąd bierze się problem i jakie struktury nie funkcjonują prawidłowo.
Warto udać się do doświadczonego osteopaty, który w sposób rzetelny oceni stan pacjenta. Kolejnym krokiem jest terapia ukierunkowana na problem, prowadzona w sposób całościowy.

Polecam Się goraco!

Łukasz Radziszewski
Sugeruję wizytę: Osteopatia - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Tak. Terapia osteopatyczna ma bardzo dobre wyniki w leczeniu dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych.
Dzień dobry. Tak, zarówno osteopatia jak i terapia manualna posiada techniki, które skutecznie pomogą w walce z takim bólem.