Dzień dobry! Mam pytanie dotyczące redukcji masy ciała. Od września zeszłego roku zrzuciłam 22 kilog

2 odpowiedzi
Dzień dobry! Mam pytanie dotyczące redukcji masy ciała. Od września zeszłego roku zrzuciłam 22 kilogramy, obecnie ważę 78kg. Niestety mimo wielu utraconych centymetrów nadal moje nogi są bardzo masywne. Mam 61cm w udzie i 43cm w łydce. W ciągu ostatniego miesiąca z uda spadł mi tylko 1cm, a z łydki nic, mimo, że codziennie biegam po 10km (tempo ok. 7,5km/h). Czy to normalne i w miarę redukcji masy ciała obwody z tych okolic również zaczną się zmniejszać czy powinnam udać się do specjalisty? Jeśli tak, to do kogo? Nie zależy mi na stałym "prowadzeniu", a bardziej na nieregularnych konsultacjach w razie potrzeby.
Redukcja jest procesem długofalowym, więc ma prawo być jeszcze nagromadzona tkanka tłuszczowa w tych partiach. Trzeba być cierpliwym zanim cała figura wróci do normy. Nie podała Pani swojego wzrostu, więc ciężko odnieść się bardziej szczegółowo do problemu. Im niższa masa ciała tym stopniowo obwody będą się regulować z każdej partii, chyba, że włączy Pani ćwiczenia, które spowodują przyrost tkanki mięśniowej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Warto też sprawdzić funkcjonowanie hormonów pod okiem doświadczonego endokrynologa. Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w dolnych partiach to też cecha sylwetki (tzw. gynoidalna lub typu gruszka), z którą nie zawsze można uzyskać idealne efekty. Zdecydowanie celowana aktywność fizyczna, masaże, właściwe żywienie powinny pomóc w redukcji, aczkolwiek jest to dlugi proces wymagającyc systematyczności. I naprawde warto to robic rowniez ze wględów zdrowotnych (prewencja chorób układu krążenia).
Można też sprawdzić czy nie ma Pani problemu z tzw. obrzękiem lipidowym/ tłuszczowym (lipoedema). W Polsce jest już kilku specjalistów, zajmujących się tym problemem, ale wymaga to najpierw właściwej diagnozy – trudno wyrokować na bazie podstawowych informacji.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.