Dzień dobry, mam pytanie, czy przy rutynowej jesiennej suplementacji witaminy d w przypadku młodej k

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanie, czy przy rutynowej jesiennej suplementacji witaminy d w przypadku młodej kobiety z trądzikiem, odpowiednia będzie dawka 4 tys. jednostek? Czy jednak jest to zbyt wysoka dawka? Czy przy takiej dawce można obawiać się o przedawkowanie? Dodam, że stosuję suplement w kroplach i według producenta 1 kropla zawiera 2000 jednostek, jednak często do szklanki z napojem doda mi się niekontrolowanie więcej preparatu. Zastanawiam się, czy trzeba w związku z tym mierzyć suplement bardzo dokładnie?
Zanim ustalimy dawkę najpierw sprawdzamy poziom witaminy D - Przez optymalne stężenie rozumie się wartość 50-60 ng/ml dla osób dorosłych. Dążąc do takiego poziomu mozna przyjmować i większą dawkę by pozniej pozostać na poziomie utrzymującym.
Dawkowanie też może zależeć od preparatu ( suplementy sa różnie przyswajane).
Poza tym coraz częściej przyjmujemy jenorazowe dawki większę by pozniej kilka dni ( tyg ) mieć z głowy.
Dlatego polecam sprawdzić poziom.
Pozdrawiam

Zalecana dawka jest również zależna od masy ciała, osoby z nadwagą i otyłością powinny przyjmować większe dawki witaminy D3. Ale żeby być pewnym, że przyjmowany lek/suplement działa dobrze byłoby sprawdzić poziom witaminy D3 we krwi.