Dzień dobry mam pytanie boli mnie kręgosłup szyjny bolą plecy barki kark łopatki ból wchodzi mi na g

2 odpowiedzi
Dzień dobry mam pytanie boli mnie kręgosłup szyjny bolą plecy barki kark łopatki ból wchodzi mi na głowę boli głowa mrowienie ręki lewa prawa trzeszczy w karku w badaniu MR kręgosłupa wyszło opis spłycona lordoza szyjna cechy dyskopatii ,prawostronna wypuklina krążka c3/c4 szerokość około 4.2 mm z minimalnym modelowaniem rdzenia szyjnego. Centralna - prawostronna wypuklina krążka c5/c6 zwęża światło kanału o około 3,5 mm z dość nieznacznym modelowaniem rdzenia ,zachowana rezerwa płynowa zardzeniowa kanału kręgowego . Dwuboczna wypuklina krążka c6/c7 zwęża światło kanału około 3,8mm także z niewielkim modelowaniem rdzenia szyjnego .Uwypuklenie dokanałowe krążka c4/c5 i c2/3 szerokość 1,5 mm nie powoduje widocznego ucisku struktur nerwowych wewnątrzkanałowych .Przewężenie obu otworów międzykręgowych c6/c7 .Dehydratacja zwyrodnieniowa krążków międzykręgowych .osteofity krawędzi trzonów kręgów .Prawidłowy sygnał z rdzenia szyjnego . Proszę odpowiedzieć czy rechabilitacja pomoże czy będzie potrzebna operacja i które krążki były by operowane
Dzień dobry,
Nikt, kto zajmuje się medycyną, nie da 100% pewności, że dana forma leczenia pomoże. Jednak na podstawie opisanych objawów oraz wyników badania MRI można stwierdzić, że jest szansa na powrót do zdrowia i sprawności. Proszę poszukać terapeuty metody MDT w swojej okolicy.
Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

Najpierw proszę spróbować u dobrego fizjoterapeuty. Jeśli nie będzie efektów to wtedy można rozważać operację. Pozdrawiam!