Dzień dobry Mam problem z ułożeniem sobie życia, wydaje mi się, że nie wiem czego chcę. Od kilku

3 odpowiedzi
Mam problem z ułożeniem sobie życia, wydaje mi się, że nie wiem czego chcę. Od kilku lat zmagam się ze stanami depresyjnymi. Nie umiem też zbudować związku, a kobiety, które napotkałem na swojej drodze sprawiły, że odczuwam do nich niechęć. Mam tendencję do zauważania negatywnych stron życia Ostatnia moja relacja nieoczekiwanie się rozpadła i doprowadziło mnie to do próby samobójczej. Uważam się za fajnego gościa, a moja pewność siebie wynosi zero. Zacząłem także chodzić na terapię grupową, jednak nie jestem zadowolony ze sposobu w jaki się to odbywa. Jest zbyt czasochłonna, droga, a jednocześnie czuję, że mało czasu poświęca się mi. Do kogo najlepiej się udać?
Dzień dobry. Terapia grupowa jest bardzo skuteczna formą pomocy, ale jak każdy proces wymaga czasu. Ma Pan wówczas szanse przyjrzec się sobie i mechanizmom swojego funkcjonowania w grupie społecznej. Dostaje Pan informacje zwrotne i dzięki temu może Pan uzyskać wgląd. Dlaczego tak się dzieje, ze trudno Panu ułożyć sobie życie i relacje. Z czego to wynika. Wtedy będzie miał Pan szanse, aby to zmienić. Terapię grupową oferują także szpitalne oddziały dzienne. Wtedy taka pomoc jest nieodpłatna. Alternatywa dla terapii grupowej jest terapia indywidualna, czyli Pan i terapeuta w relacji. Być może taka forma pomocy byłaby dla Pana korzystniejsza?
Tak, czy inaczej terapia wymaga czasu, czasami nakładu finansowego. Aczkolwiek jest to inwestycja w siebie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

Dzień dobry!
Opisuje Pan, jak rozumiem, dylematy związane z utrzymaniem emocjonalnie bliskich relacji. Towarzyszą Panu w życiu jak również zaczęły pojawiać się w toku terapii grupowej. Nie wiem jak długo uczestniczy Pan w terapii. W trakcie procesu terapeutycznego mogą pojawiać się intensywne stany emocjonalne, dotyczące naszych pragnień, obaw, konfliktów. Ważnym jest aby nazywać je, mówić o nich. Zachęcałbym aby podzielił się Pan tym z terapeutami prowadzącymi oraz grupą. Nie znam ustaleń i zasad terapii w której Pan uczestniczy, ale często mogą towarzyszyć jej konsultacje indywidualne z prowadzącym terapeutą lub innym terapeutą nie niezaangażowanymi w proces grupowy. Zachęcam do porozmawiania z psychoterapeutą.
Dzień dobry, proponuję porozmawiać z terapeutą prowadzącym grupę o swoich rozterkach. Być może jest Pan na takim etapie życia, swojej frustracji czy niezadowolenia, ze lepszy będzie dla Pana kontakt indywidualny z psychoterapeutą. I proszę pamiętać -każda zmiana wymaga czasu.
Pozdrawiam!