Dzień dobry, mam problem z redukcją masy ciała i chciałbym prosić o pomoc. Mam 28 lat, ważę 95kg prz

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam problem z redukcją masy ciała i chciałbym prosić o pomoc. Mam 28 lat, ważę 95kg przy wzroście 178cm. Z chorób - insulinooporność, kamica pęcherzyka żółciowego. Z leków przyjmuję metforminę, pankretynę i nie mogę schudnąć. Gdy jem normalnie, ok 2,5-3 tys kalorii to tyję. Gdy jestem na ujemnym bilansie kalorycznym , jadam ok 1500 kalorii a mimo to waga nie spada. Aktywność fizyczną mam średnią, wyniki krwi w normie. O co chodzi?? Dlaczego nie mogę schudnąć? Słyszałem wiele różnych teorii dot. ilości posiłków, niełączenia jednych produktów z innymi, a także że osobom z insulinoopornością magicznie zwiększają się kalorie z posiłków weglowodanowych (wg diabetologa zdrowy człowiek gdy zje jabłko to dostarczy sobie 100 kalorii, a ja 500). Nie wiem co z tego jest prawdą, a co nie. Jedni mówią że nie ma szans by na ujemnym bilansie nie schudnąć, a inni że to zależy od przemiany materii, insulinooporności, magazynowania na zapas tkanki tłuszczowej przez organizm i że można tyć jedząc tylko 2 kanapki dziennie.
proszę o pomoc gdyż ani lekarze ani dietetyk nie potrafią mi pomóc
Zapraszam na konsultację dietetyczną do gabinetu. Redukcja to długi proces, który wymaga poprowadzenia krok po kroku.

Na początek należy ustalić jakie jest Pana zapotrzebowanie minimalne PPM na kalorie i jakie maksymalne CPM. Wtedy mozna ustalić jaka kaloryczność przyjąć, aby zacząć proces redukcji. 1500 kcal to trochę poniżej Pana zapotrzebowania minimalnego, stąd organizm może się bronić przed gubieniem tkanki tłuszczowej. Do tego trzeba wziąć pod uwagę insulinooporność i to, że często odchudzanie bywa procesem wolniejszym przy tej chorobie ze względu na zaburzony proces metabolizmu białek, tłuszczy i węglowodanów. Zajmuję się redukcją masy ciała u insulinoopornych, dlatego gdyby był Pan zainteresowany, to zapraszam do kontaktu. Wytłumaczę na czym polega dieta w insulinooporności i jak należy do nie podejść, aby zacząć gubić tkankę tłuszczową. Pozdrawiam
Dzień dobry, proszę pamiętać, że leczenie insulinooporności wymaga odpowiednio skomponowanej diety, nie każda dieta odchudzająca przyniesie w tym wypadku efekty. Od wielu lat pracuję z osobami z insulinoopornością i widzę bardzo często, że przekreślają swoje szansę na redukcję wagi przez małe, ale co dziennie powtarzane błędy w stylu życia, w tym diecie. Czasami usunięcie po konsultacji ze mną takiego czynnika skutkowało już po tygodniu rozpoczęciem redukcji wagi. Zapraszam na moje szkolenie online, które odbędzie się 28.01.22, tam pozna się Pan praktyczne wskazówki i najczęściej popełniane błędy przez pacjentów. Zapraszam do poradni Profidiet na fb, i na stronę, gdzie można zapoznać się ze szczegółami.