Dzień dobry mam problem z okazywaniem uczuć w sumie odkąd pamietam zawsze tak było, nie umiem powied

2 odpowiedzi
Dzień dobry mam problem z okazywaniem uczuć w sumie odkąd pamietam zawsze tak było, nie umiem powiedzieć kocham Cię do najbliższych i nie tylko. Nie potrafię rozmawiać o swoich uczuciach. Kiedyś pod wpływem alkoholu potrafiłem o tym rozmawiać ale też nie zawsze teraz praktycznie nie powiem nic nie potrafię się otworzyć. Podejrzewam kto miał na to taki wpływ ojciec który zamiast wytłumaczyć co dziecko zrobiło źle brał pasa i bił, nigdy nie usłyszałem na swój temat dobrego słowa od niego tylko same negatywne rzeczy. Dlatego teraz w ogóle z nim nie rozmawiam i jest mi z tym dobrze.
To dobrze że Pan rozumie co na to mogło wpłynąć, i to na pewno jest temat do rozmowy na terapii. Ale pewnie ważną częścią jest też zmiana. To co się wydarzyło tego już Pan nie zmieni. Ale praca nad sobą, terapia, introspekcja, wychodzenie ze strefy komfortu, pomogą Panu nawiązać więź z drugim człowiekiem gdzie się usłyszycie, naprawdę poznacie. Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia.

Dzień dobry, negatywne doświadczenia związane z naszymi najbliższymi
mogą prowadzić do odczuwania niepewności, lęku i obaw związanych z
wyrażaniem uczuć. Może to spowodować trudności w otwieraniu się i
wyrażaniu miłości czy przyjaźni w stosunku do innych osób.
Jeśli trudności w okazywaniu uczuć są dla Pana bardzo uciążliwe i mają
wpływ na codzienne funkcjonowanie, warto byłoby rozważyć psychoterapię.
Terapia ta może pomóc Panu w zrozumieniu przyczyn tych trudności,
nauczeniu się skutecznych strategii komunikacyjnych i rozwijaniu
zdolności do wyrażania emocji.