Dzień dobry, mam od kilku miesięcy problemy jelitowe, wykonałam testy na mikroflorę Valida, a który

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam od kilku miesięcy problemy jelitowe, wykonałam testy na mikroflorę Valida, a których wyszło, że nie m pasożytów ani candidy, kałprolaktyna w normie, za to praktycznie nie ma tam też "dobrych" bakterii, które powinny tam być, a PH jest znacznie za wysokie. Jaki lekarz zajmuje się szczegółową analizą wyników mikroflory i dobiera leczenie/suplementacje? Gastrolog? Dietetyk?
Dzień dobry
Problemy jelitowe bardzo często związane są z zaburzeniami w obrębie mikrobioty. Na problemy i organizm trzeba spojrzeć całościowo. Zadbać o dobrą dietę, odpowiedniej jakości probiotyki, aby stworzyć warunki do ukształtowania właściwej mikrobioty. Sporo zależy od dolegliwości z jakimi mamy do czynienia (wzdęcia, zaparcia, biegunki, czy wszystko ?) Nie zawsze można od razu "wskoczyć" na super probiotyczną dietę.
Możliwe, że warto wykonać badania pod kątem SIBO/IMO,
Warto przeanalizować kiedy i co mogło wpłynąć na rozwinięcie się tych problemów, zaadresować przyczynę i zaplanować krok po kroku działania. Zdecydowanie wsparcie dietetyka, który specjalizuje się w tym zakresie będzie bardzo pomocne :)

Warto umówić się do dietetyka klinicznego, który specjalizuje się w problemach jelitowych. Suplementacja, probiotykoterapia dobrana indywidualnie oraz odpowiednia dieta mają tu kluczowe znaczenie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.