Dzień dobry. Mam nerwicę natrectw i chciałbym się spytać czy przez upały moje lęki i natręctwa są po

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam nerwicę natrectw i chciałbym się spytać czy przez upały moje lęki i natręctwa są pogorszone? W upały trudno mi jest się skupić, głowa mnie boli i cały czas myślę, że zemdleje, pije dużo wody, jem owoce i warzywa, pryskam się mgiełką spryskiwacza. Gdy widzę, że ma być 33 stopni to dostaje ataku paniki. Cały czas myślę, że na dworze jest mało tlenu i się udusze, wszyscy mi mówią, że mam przeróżne urojenia. Chodzę na terapię i biorę codziennie Asentrę . Czekam na odpowiedź.
Dzień dobry, pogoda i jej niekorzystne warunki mogą mieć wpływ na funkcjonowanie człowieka i jego samopoczucie, natomiast opisane w pytaniu objawy (lęk przed omdleniem, uduszeniem, ataki paniki) są typowe dla występowania zaburzeń lękowych. Dobrze, że jest Pan pod opieką specjalistów, połączenie terapii z farmakoterapią to najskuteczniejsza metoda na przepracowanie opisywanych objawów i na radzenie sobie z myślami lękowymi. Warto porozmawiać ze swoim psychoterapeutą i psychiatrą nt. opisanych problemów celem ich szerszego omówienia oraz uzyskania jak najlepszej pomocy. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego:)

Dzień dobry,
tak, w przebiegu nerwicy lękowej takie sytuacje mogą mieć miejsce. Z uwagi na to, że jest Pan/i pod stałą opieką lekarza i psychoterapeuty, myślę, że jest Pani na najlepszej drodze, aby sobie z tymi lękami poradzić i stopniowo zacząć przejmować nad nimi kontrolę. Warto też na bieżąco dzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z terapeutą.
Pozdrawiam i życzę serdeczne powodzenia w procesie zdrowienia
Dzień dobry,

Badania naukowe wskazują na to, że ekstremalne warunki pogodowe, takie jak upały, mogą wpływać na nasze samopoczucie i nasilać reakcje lękowe..

Leczenie farmakologiczne, takie jak przyjmowanie Asentra, które opisujesz, może być skuteczną pomocą w łagodzeniu objawów lękowych. Jednakże, połączenie farmakoterapii z terapią psychologiczną, supioną na radzeiu sobie z lękiem i minimalizowaniu objawów, może przynieść dodatkowe korzyści i zaoferować Ci szeroki zakres narzędzi do radzenia sobie z Twoimi obawami. Polecam takie podejścia jak TSR, EMDR, ACT.

Pozdrawiam i zachęcam Cię do kontaktu ze mną.