Dzień Dobry. Mam następujący problem. Otóż masturbuje się raz na 2/3 dni od ok 2 lat mam 15 lat (

3 odpowiedzi
Mam następujący problem.
Otóż masturbuje się raz na 2/3 dni od ok 2 lat mam 15 lat ( nie skończone) masturbuje się zazwyczaj gdy coś mnie podnieci. Mam wrażenie że jestem nie normalny i boję się że to jakiś nałóg. Podejmowałem wiele prób skończenia z tym lecz po 4 dniach opadałem z sił. Proszę o szybką odpowiedź bo naprawdę się martwię :/ z góry dziękuję za odp.
Dojrzewasz, szybko się podniecasz, nie współżyjesz, redukujesz napięcie seksualne poprzez masturbację. Wszystko to jest jak najbardziej normalne. Nie zapominaj jednak o innych aktywnościach. Spotykaj się z przyjaciółmi, uprawiaj sport, realizuj hobby etc..

Masturbacja jest naturalnym sposobem na redukcję napięcia seksualnego, które zwłaszcza w okresie dojrzewania jest szczególnie podwyższone. Dzięki niej ma Pan również możliwość poznania własnej seksualności i w bezpiecznych warunkach sprawdzenia tego co się Panu podoba a co nie. Częstotliwość, o której Pan wspomniał nie jest niepokojąca.
Witam,
To jest naturalne zjawisko w okresie dojrzewania. Nie powinno budzić poczucia winy.
z poważaniem
lek. Magdalena Sochacka