Dzień dobry. Mam na imię Jakub, 26 lat. Rok temu zaczął się mój problem z bólem dolnego odcinka plec

2 odpowiedzi
26 lat. Rok temu zaczął się mój problem z bólem dolnego odcinka plecow(spięte, czasem rwanie, promieniowanie od ledzwiowego odcinka,aż na pośladki gdzie one najbardzie były spiete) chodziłem na fizjoterapia miałem robione zabiegi( laserem,chiropraktyke,akopunkture I także masaze) zabiegi pomagały chwilę Ale zaraz wracał bol. W obecnej chwili czuje lekkie promieniowanie głównie jakby około kręgów tu za prawym biodrem.. tak zwane kłucie. Często też na odcinku szyjnyn zbiera się jakby woda..(z moich ustaleń jest to wdowi garb). Raz jest raz go nie ma.. mam tez z tego co wyczytałem lekko wysunieta miednice (nad nią pracuje cwiczeniami) I stwierdzam, że mam lekką lordozę. Prośba jest moja taka do kogo z tymi problemami się udać? Ostopeta , chiropraktyka czy fizjoterapeuta? Czy może najpierw jakiś lekarz ogólny jak neurolog? Nie mam już pojęcia co z tym zrobić. Obecnie jestem w Polsce jeszcze 8 tygodni w Gliwicach z pracy w delegacji. Chciałbym przez ten czas podjąć jakieś leczenia lub chociaż zdiagnozować moje problemy ale nie wiem od czego zacząć. Dziękuję za pomoc.
Sugerując się Pana opisem, domyślam się, że problem nie wystąpił nagle.
Jest to dość szczegółowy opis. Wydaję mi się, że kluczem jest terapia manualna, być może techniki powięziowe i chyba najważniejszego, czego najprawdopodobniej nie było - utrwalenia rezultatów poprzez korekcję wad postawy.

Wszystkie Pana uwagi należałoby zdiagnozować, gdyż może się to mijać z prawdą albo może się z nią zgadzać. W przypadku miednicy, pośladków, obstawiam spory dysbalans mięśniowy na zasadzie skrzyżowania dolnego wg Jandy. Na pewno dojdzie osłabienie mięśni brzucha, w tym głównego stabilizatora, czyli m. poprzecznego brzucha.

Proszę nie zapominać, że lordoza to naturalne skrzywienie odcinka lędźwiowego. Pytanie tylko, czy są odstępstwa od normy, a jak tak, jakie i w którą stronę.

Co do odcinka szyjnego, problem może być tak jak i w odc. L związany ze Skrzyżowaniem Górnym wg Jandy. Pytanie jak się mają jeszcze kwestie stomatologiczne.

Polecam zapoznać się z obojgiem "skrzyżowań".

Musi Pan liczyć się z tym, że zniwelowanie bólu i dolegliwości to rozwiązanie chwilowe, co powinno być utrwalane poprzez dłuższą rehabilitację, gdyż kilkoma wizytami problemu się nie pozbędzie.

Dzień dobry, dobrym pomysłem będzie wizyta u doświadczonego terapeuty manualnego lub osteopaty. Przyczyn Pańskiego problemu może być wiele, dlatego też niezwykle ważna jest dokładna diagnostyka. Terapeuta oprócz pracy manualnej powinien zalecić spersonalizowane zadania do samodzielnego wykonywania w domu, aby efekty były długotrwałe. Pozdrawiam