Dzień dobry, mam 40 lat. Od kilku lat obserwuje dziwne reakcje mojego organizmu na sytuację potencja

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 40 lat. Od kilku lat obserwuje dziwne reakcje mojego organizmu na sytuację potencjalnie stresujące. Mianowicie reakcje neurologiczne organizmu takie jak np. przyspieszone bicie serca nie pokrywają się z rzeczywistym odczuwaniem emocji. Organizm "odczuwa lęk" w sytuacji której nie odbieram jako stresującej. Dla przykaldu czasami zwykłą sprzeczkę słowną która powinna wywołać co najwyżej lekkie zdenerwowanie, bez leku, odczuwam jako atak paniki z kołataniem serca, spoconymi dłońmi etc. i to pomimo, że staram się na tym panować i tego nie okazywać. Jest to frustrujące gdyż nie mogę polegać na swoich reakcjach nawet gdy w głowie jestem spokojny.
Witam Serdecznie, z przedstawionego przez Panią opisu, wskazane byłoby dotarcie do przyczyny tego stanu i uleczenie go. Z pewnością jest to temat do pracy, a opisany przykład to być może tylko "wierzchołek góry lodowej" by tym się zająć,
Serdecznie pozdrawiam
Ewa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
To ciało jest wierniejsze jesli chodzi o reakcje emocjonalne. Nie da sie odłączyć układu nerwowego od reakcji emocjonalnych. To właśnie odczucia z ciała informują o tym ze wydarzylo sie coś ważnego (stresującego) podczas gdy głowa w tej kwestii zawodzi. Najprawdopodobniej działają jakies mechanizmy obronne, którym warto sie przyjrzeć z terapeutą. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Na początku proszę skonsultować swój stan zdrowia z internistą i przyjrzeć się temu, czy nie doświadczanych Pan dodatkowych objawów. Warto wykonać badania krwi mające na celu ocenę układu hormonalnego, poziomu poszczególnych witamin i elektrolitów, ocenę poziomu glukozy i insuliny we krwi, etc. Następnie może Pan skonsultować się z psychologiem w celu diagnozy i dobrania odpowiednich metod pomocy mających na celu poprawę Pana samopoczucia. Z pozdrowieniami, Karolina Maciejewicz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.