Dzień Dobry. Mam 35 lat, stabilną pracę, ułożone życie osobiste. 2 lata temu na śledzionie została u

5 odpowiedzi
Mam 35 lat, stabilną pracę, ułożone życie osobiste. 2 lata temu na śledzionie została u mnie wykryta przypadkiem torbiel. Po 4 usg ( co 6 msc) i tomografii nie zmienia swoich rozmiarów i struktur. Niby jest Ok. Od lutego tego roku zauważyłam u siebie dziwną tendencje ból pod lewym żebrem, czasem jednoczesnie kłucie przy sercu usg , ekg i badania mam w porządku, jednak”wrazenie” bólu prawie ciągle. Nawet ostatnio robiłam gastroskopię gdyż pomyślałam ze może to bóle z żołądka. I dziwna tendencja jest taka gdy lekarz powie po tych badaniach ze jest dobrze-ten ból znika ale za kilka dni znowu się pojawia. Mam wrazenie że lekarz mógłby ze mną zamieszkać i mówić ze jest Ok a ja byłabym wtedy spokojna. Niby zaburzeń nastroju u mnie nie ma, gdy jestem w rytmie dom praca dom praca jest dobrze, ale są weekendy gdzie nie mam siły wstać z łóżka. Czy mogą być to objawy nerwicy somatycznej? Proszę o opowiedz bo już naprawdę nie wiem gdzie szukać pomocy.
Droga Pani, podstawowe pytania brzmią czy czuje się Pani szczęśliwa przez większość czasu rano? Czy czuje się Pani na dobrej drodze w swoim życiu? Być może coś ważnego gdzieś się pogubiło.
Jestem pod wrażeniem Pani wrażliwości i otwartości na inne rozwiązania na przykładzie Pani zapytania o możliwe problemy nerwowe.
To dobrze wróży, proszę z tych zasobów korzystać w stosunku do siebie samej.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (dorośli) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, torbiele to nieinwazyjne zmiany które mają prawie wszyscy. Po prostu tendencja organizmu i nie należy się tym tak bardzo przejmować. Proszę dbać o zdrowie poprzez prawidłową dietę i aktywność fizyczną i to wystarczy. Rekomenduję trening autogenny Schultza który Panią zrelaksuje i odpręży. Natomiast dużo w Pani lęku którym trzeba by się zająć na sesjach z psychologiem czy terapeutą. Przepracowanie go jest kluczowe. Pozdrawiam
Jolanta Suchłabowicz
Szanowna Pani, bardzo dziekuje za szczery list i chec szukania pomocy. Prosze sie nie obawiac-nie dzieje sie nic niespotykanego, ale jest to bardzo uciazliwe-stany, ktore Pani przezywa. Wedlug mnie, to somatyzacja, maska zaburzen nastroju. I, rzeczywiscie tak to dziala-ulga do kilku dni-po zapewnieniu przez lekarza o braku wskazan do leczenia klinicznego, a pozniej powrot wszelkich obaw. U podloza lezy lękowa postawa rodzicow, nadmiarowe straszenie, przestrzeganie, zasiewanie w dziecku niepokoju, prezentowanie swiata jako miejsca niebezpiecznego i nieprzyjaznego+osobnicza wegetatywna reaktywnosc na bodzce+biezace doswiadczenia oraz te, z okresu mlodzienczego+predyspozycje genetyczne i obserwacja postaw rodzicielskich uwrazliwija nasze mechanizmy reagowania i nasz uklad nerwowy odbiera wszelkie bodzce plynace z ciala, jak i z zewnatrz-jako zagrazajace. Mozna bardzo skutecznie pracowac nad ta problematyka: praca nad poczuciem wlasnej wartosci, tozsamosci+psychoedukacja, techniki poznawczo-behawioralne, racjonalizowanie obaw. Jest Pani na tyle zmeczona juz sytuacja, iz nalezaloby sie jednoczesnie przyjrzec zaburzeniom nastroju. Byc moze niezbedna bedzie farmakoterapia, ale w somatyzacjach najwazniejsza jest psychoterapia.
Opisywane symptomy mogą mieć wiele przyczyn, w tym zmęczenie. Rozumiem, że wzbudza to niepokój, jednak aby stwierdzić precyzyjnie co jest przyczyną niezbędne jest więcej informacji. Zachęcam do skorzystania ze wsparcia psychoterapeuty. Odciąży Panią, proszę zadbać o swój komfort psychiczny. Warto. Pozdrawiam
Dzień Dobry, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam udać się na wizytę ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta), aby omówić szerzej opisywany problem. Myślę, ze przyniesie to największą skuteczność.
Pozdrawiam serdecznie