Dzień dobry mam 35 lat i mam problemy z nauką. Od młodości miałem problemy z przyswajaniem wiedzy te

3 odpowiedzi
Dzień dobry mam 35 lat i mam problemy z nauką. Od młodości miałem problemy z przyswajaniem wiedzy teoretycznej (widza czytana) w tedy nie rozumiałem co się dzieje z mną , uczyłem się więcej niż reszta, ale nie przyswajam tej wiedzy. Przez to mam tylko gimnazjum, ponieważ w technikum coś w mnie pękło i zacząłem wagarować.
Większość osób, które napotykałem stwierdzała że to lenistwo bo jednak wiedze praktyczną przyswajam dość szybko. Reszta osób stwierdzała, że muszę jeszcze bardziej się przykładać do nauki. W dorosłym życiu jednak nie wierzę w lenistwo jak sam chcę się kształcić, a mam z tym problem.

I tu moje pytanie u jakiego specjalisty szukać porady ? pytam ponieważ gdy byłem u psychiatry z problemami sennymi i zeszło na ten temat stwierdził że to tylko lenistwo, a jako że jestem człowiek spokojnym to wtedy nie skomentowałem tego.
Bardzo mi przykro z powodu komentarzy, które Pan usłyszał w życiu. Trudno postawić diagnozę bez spotkania, po Pańskiej krótkiej notatce, ale poszukiwałabym przyczyny w specyficznym działaniu Pana mózgu. Nie chcę tu nazywać wprost zaburzenia, które podejrzewam. Jeśli moje przypuszczenia są trafne można było już dawno pomóc Panu psychoterapeutycznie i ew. farmakologicznie. Zapraszam na konsultację. Zrobię ją gratis, bo jestem oburzona takim Pana potraktowaniem przez specjalistów.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wskazane jest badanie neuropsychologiczne, które oceni funkcjonowanie poznawcze, w tym pamięci.
Dzień dobry,
zachęcam do wykonania diagnozy psychologicznej. Uczenie się jest skomplikowanym procesem, przez co niepowodzenie w przyswajaniu wiedzy może mieć wiele przyczyn. Testy psychologiczne czy neuropsychologiczne (które są bardziej czułe i dokładne w wykrywaniu ewentualnych dysfunkcji mózgu) pozwalają obiektywnie stwierdzić, czy nasze procesy poznawcze (myślenie, pamięć, uwaga itd.) funkcjonują podobnie do innych osób, czy w jakiś obszarach są mniej sprawne.
Warto jednak pamiętać też, że niepowodzenia w nauce mogą mieć też swoją przyczynę w sferze emocjonalnej (stres, zaniżona samoocena, niesprzyjające środowisko mogą wpływać na to, że pomimo dobrego potencjału nasz mózg nie jest w stanie działać tak jakbyśmy chcieli). Niestety często też obydwie te przyczyny na siebie oddziaływają tworząc błędne koło. Dlatego jeśli Pana problemy w nauce przekładały się na to, jak Pan myśli o sobie, czuje się w relacji z innymi ludźmi lub funkcjonuje w pracy warto rozważyć konsultacje psychologiczną lub psychoterapię. Pozdrawiam,

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.