Dzień dobry, mam 29 lat, od 6 roku życia noszę okulary, mam astygmatyzm. Od zawsze chodzę do jednego

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 29 lat, od 6 roku życia noszę okulary, mam astygmatyzm. Od zawsze chodzę do jednego okulisty i od zawsze pamiętam że na prawe oko mimo okularów zawsze źle widziałem mimo że na badaniu jak testowali szkła było ok. I poprostu to akceptowałem że źle widzę na to prawe oko mimo okularów, myślałem że mam tak zły wzrok. Teraz że względu na prawo jazdy zrobili mi dokładne badania w NFZ, lekarka się bardzo zdziwiła sprawdziła moje oczy, i porównała okulary z moją wada... I okazało się że to że źle od zawsze widziałem mimo okularów to przez to że lekarz się pomylił jakoś o 0.5 dioptri Czy coś takiego (mało tego mój 25 letni brat też niedawno się dowiedział to samo -ten sam okulista). Na badaniu w NFZ dowiedziałem się że od 23 lat lekarz okulista źle badał mi wzrok i przygotowywał źle szkło na prawe oko.

Pytanie co ja mogę z tym zrobić? Czy jak kolwiek mogę coś wymagać od tego lekarza? Boje się że przez te 23 lata noszenia złego szkła wzrok już nigdy nie będzie taki sam a pracuje przy komputerze 12 godzin dziennie. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Naprawdę świat mi się załamał jak się dowiedziałem że te wszystkie lata mogłem widzieć prawidłowo, a lekarz mimo moich obiekcji zawsze mówił "że tak ma byc". Skąd miałem wiedzieć że nie?

Proszę o pomoc, dziękuję, pozdrawiam
W przedstawionej przez Pana sytuacji warto sprawdzić jak funkcjonuje widzenie obuoczne, czyli jak dobrze oczy ze sobą współpracują, co przekłada się na sytuacje życia codziennego np. prawidłową ocenę odległości. Pełną diagnostykę widzenia obuocznego może Pan wykonać m.in. u optometrysty, który po wykonaniu odpowiednich badań będzie w stanie udzielić informacji na temat jakości widzenia obuocznego oraz zaproponować ewentualne rozwiązania.
W mojej opinii warto aby wrócił Pan również do swojego dotychczasowego okulisty z aktualnym wynikiem badań i przedstawił swoją sytuację oraz obawy.