Dzień dobry. Mam 26 lat, zostałam zwolniona z pracy już prawie dwa lata temu. Nie mogę sobie dalej z

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 26 lat, zostałam zwolniona z pracy już prawie dwa lata temu. Nie mogę sobie dalej z tym poradzić, dużo płacze, wszystko mnie denerwuje w domu. Nigdzie nie pracuje, bo nie ma za dużo ofert, nie mogę nic znaleźć. Chciałabym wrócić do poprzedniej pracy, ale nie jest chyba to możliwe. Wszystkim za bardzo się przejmuje, denerwuje mnie to, że tak długo siedzę w domu. Nie wiem już co mam robić. Szkoda mi czasu. Czy mógłby mi ktoś pomóc?
Dzień dobry. Rozumiem, że ten czas bez pracy jest trudny, w szczególności, że ma Pani trudność w znalezieniu kolejnej pracy. Rozumiem też, że była jakaś trudność w związku z którą została Pani zwolniona. Napisała Pani, że CHYBA nie jest to możliwe, by firma zatrudniła Panią ponownie. Czy sprawdziła Panię tę możliwość?
Spodziewam się, że poczucie wartości Pani spadło w związku z tą sytuacją i że trudno Pani samej znaleźć rozwiązanie obecnej sytuacji.
Uważam, że warto poszukać w swoim mieście lub okolicy poradni zdrowia psychicznego (która ma podpisaną umowę z NFZ), które są w przychodniach. Umówić się na wizytę u psychiatry, przedstawić mu swoją sytuację i poprosić o skierowanie na psychoterapię. Następnie umówić się z psychoterapeutą (na NFZ) na spotkania, by popracować razem nad swoimi trudnościami.

Dzień dobry, utrata pracy to trudne doświadczenie. Szczególnie, że znalezienie nowej trwa. W takich sytuacjach może pojawić się pogorszenie nastroju, które odczuwane jest jako przedłużający się smutek, płaczliwość, drażliwość, brak chęci/siły do wykonywania codziennych czynności lub stale towarzyszące podenerwowanie i brak cierpliwości. Jeśli ma Pani podobne objawy od dłuższego czasu, proszę zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty lub lekarza psychiatry. Samemu trudno sobie poradzić z takimi objawami. Nie wystarczy jedna rozmowa, trzeba spotykać się z terapeutą systematycznie przez czas, jaki wspólnie ustalicie. Możliwe, że potrzebuje Pani także wsparcia farmakologicznego.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Emilia Szymanowicz