Dzień dobry. Mam 26 lat, dużą wadę wzroku (O.P. -6.75 dioptrii, O.L. -7.25 dioptrii), cienką rogówkę

4 odpowiedzi
Mam 26 lat, dużą wadę wzroku (O.P. -6.75 dioptrii, O.L. -7.25 dioptrii), cienką rogówkę (470/480 mikronów), jestem po zabiegu naprawy odwarstwiającej się siatkówki, wada stabilna od 3 lat. Zaprzestałam noszenie soczewek kontaktowych 2 miesiące temu. Spotykam się z dyskwalifikacją do laserowej korekcji wzroku (za cienka rogówka), jakie zabiegi/operacje mogłyby mi pomóc? Refrakcyjna wymiana soczewek? Soczewki fakijne? Czy istnieje coś, co pomogłoby mi dobrze widzieć bez noszenia okularów? Proszę o pomoc, byłabym wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki...
Tak duża wada wzroku, przy cienkiej rogówce nie nadaje się do laserowej korekcji wady. Można rozważyć refrakcyjna wymianę soczewek lub soczewki fakijne po badaniu kwalifikacyjnym, jskie da warunki anatomiczne.
Jednakże ze względu na wywiad , w pierwszej kolejności należałoby wykonać kontrolna ocenę obwodu siatkówki i Ew. oblaseriwanie laserem Argon, a także monitorować topografie i pachymetrie (grubość) rogówki po odstawieniu soczewek kontaktowych.

Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podzielam opinię poprzedniego lekarza, że należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć oko przed ewentualnym kolejnym odwarstwieniem, i przy tak cienkich rogówkach monitorować ciśnienie wewnątrzgałkowe (z uwzględnieniem pachymetrii) a także obserwować tarczę n. II pod kątem ew. jaskry. W przypadku wystąpienia zaćmy (możliwa po pewnym czasie po przebyciu witrektomii) uwzględnić przy wszczepianiu sztucznej soczewki długość gałki ocznej i wszczepić soczewki o mniejszej mocy. Tym sposobem pozbędzie się Pan/Pani korekcji okularowej do dali. Pozdrawiam.
Witam, jezeli pod nazwą - zabieg naprawy odwarstwiającej się siatkówki rozumiemy zabieg laserowy, to można podjąć , po ocenie stanu siatkówki, próbę zabiegu chirurgii refrakcyjnej. Przy kwalifikacji trzeba dokładnie sprawdzić wielkość wady wzroku, grubość rogówki i szerokość źrenicy oraz ocenić, jak wada resztkowa może pozostac i przedstawic Pani wyniki. Jeżeli wada resztkowa nie byłaby duża i Pani by ja akceptowała - to zapraszam na badanie kwalifikacyjne. Pozdrawiam
Przy tak niskiej pachymetrii (grubości rogówki) i w tym wieku leczeniem z wyboru są soczewki fakijne. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.