Dzień dobry, mam 24 lata, odkąd rozpoczęłam współżycie (1,5 roku temu) nie odczuwam żadnej przyjemno

2 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 24 lata, odkąd rozpoczęłam współżycie (1,5 roku temu) nie odczuwam żadnej przyjemności podczas stosunków, mimo że mam na nie wielką ochotę i bardzo się podniecam. Po krótkim czasie stosunku, zaczyna mnie coraz bardziej boleć w środku, przez co mój chłopak wie, że musi szybko kończyć. Nie odczuwam żadnych przyjemności, mimo myślenia o pozytywnych rzeczach w trakcie, gdy mnie boli oraz używania przez chłopaka nakładek wibrujących. Z czym może to być związane? Czy jest sposób, żeby rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję.
Dzień dobry,

odpowiedzi może być kilka, należy też zaobserwować u siebie, do którego momentu odczuwam przyjemność? Czy gra wstępna nie jest za krótka/długa? Czy członek partnera nie jest ,,za duży”, co może również sprawiać ból?

Co do dokładniejszej analizy problemu i rozwiązania go to polecam udanie się do seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Ahmad

Dzień dobry,

przyczyn bólu może być wiele. Warto udać się do lekarza-ginekologa, by ocenić, czy źródło trudności nie jest natury biologicznej, medycznej. Przed wizytą u seksuologa warto zastanowić się, od kiedy zaczęły występować bóle, zaobserwować, w których konkretnie okolicach, jak przebiega ból, kiedy i w jaki sposób znika. To tylko niektóre elementy. Więcej informacji zebranych w wywiadzie seksuologicznym pomoże zaproponować dla Pani odpowiednie rozwiązania.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek