Dzień dobry mam 24 lata i aktualnie mieszkam w UK około 3 tygodnie temumu poznałem kolegę w moim wie

2 odpowiedzi
Mam 24 lata i aktualnie mieszkam w UK około 3 tygodnie temumu poznałem kolegę w moim wieku z Rumuni. Poznaliśmy się dzieki naszej wspólnej znajomej. Spotykam się z nim raz w tygodniu wieczorami ponieważ wtedy mamy czas a to ze mamy wspólne zainteresowania to dobrze nam się razem spędza wolny czas. Tydzień po tym jak się poznalismy zapytał się mnie czy się nie boję z nim być sam na sam tym bardziej że późnym wieczorem a ja się pytałem go dlaczego miałbym się bać a on odpowiedział dlatego że jest gejem i powiedziałem mu że mi to nie przeszkadza że jest gejem ponieważ jestem tolerancyjny i to jest jego życie i jego wybór kim chce być. Często gdy oglądamy razem jakieś horrory to często się na sobie opieramy ponieważ tak wygodniej dlatego że on ma mniejszy pokój i mieści się w nim tylko łóżko biurko i jakas szafka. Pytał się mnie kiedyś czy miałem chlopaka a ja mu odpowiedziałem ze nie ale miałem kilka dziewczyn, później się pytal czy nie chcę zostać w Anglii na stałe lecz mu powiedziałem ze nikt ani nic mnie nie powstrzyma od powrotu do Polski. I nie mam zamiaru zostać w Anglii na stałe ponieważ nie podoba mi się ten kraj mimo że ludzie wręcz przeciwnie, a przyleciałem tu bardziej w celach zarobkowych. Lecz zauważyłem że on myśli bardziej nad związkiem niz tylko nad przyjaźnią. Ponieważ zaczyna być zazdrosny o to z kim piszę wiadomości oraz mowi że jego dom jest również moim domem. W sumie myślałem że zrozumiał to na samym początku że nie chcę mieć chlopaka. Nie twierdzę że nie moglbym mieć poniewaz jestem otwarty na nowe doświadczenia lecz wiem że w takim zwiazku raczej bym nie czuł się zbyt dobrze ponieważ wiem ze chciałbym mieć dzieci, a tym bardziej też że częściej myślę o innych niż o sobie bo nawet juz mi rodzice zaczęli zwracać uwagę ze powinienem zacząć się interesować mną a nie przejmować się ciągle innymi więc nie chciałbym też później słuchać w rodzinie że rodzice nie potrafili mnie wychować bo zamiast do domu przyprowadzić dziewczyne to przyprowadziłem chlopaka. Wiem że muszę z nim pogadać lecz nie wiem jak to zrobić by nie popsuć całkiem naszych relacji ponieważ naprawdę jest z niego fajny chlopak i bardzo jesteśmy do siebie podbni jeżeli chodzi o charakter i zainteresowania. A nie chciałbym też tego dłużej ciągnąć ze względu na to że czym dłużej tym ciężej będzie nam się potem dogadać. Żeby zrobić jakąś przerwę by się z nim nie spotkać to wymyśliłem ze muszę iść do pracy. Wiem ze to nie najlepsze rozwiązanie no ale przerwa dobrze nam zrobi.
Prawda zawsze jest najlepsza. Z tonu Pana listu czuć, że bardzo sobie Pan ceni przyjaźń z osobą, o której Pan pisze. Dlatego proszę do tematu podejść szczerze i uczciwie....i zrobić to jak najszybciej, bez zbędnego odwlekania. Proszę porozmawiać z tym mężczyzną o tym co Pan czuje względem niego, co może mu Pan zaoferować, a czego nie. Proszę mu powiedzieć jak Pan się czuje, gdy widzi, że jego zachowanie względem Pana jest więcej niż przyjacielskie. Gdy czuje Pan, że jego granice są przekraczane. Mogą pomóc sformułowania typu: Ja czuję ....(i tutaj znajdzie się dana emocja)...gdy ty... (opis zachowania) np. "Czuję złość gdy pytasz mnie z kim sms-uję". Polecam również wybrać na tę rozmowę sprzyjające ku temu miejsce i czas. Powodzenia:)

Witam, proszę postarać się być szczerym, asertywnym. Wówczas wytyczanie granic ułatwi funkcjonowanie .Wierzę, że się uda. Pozdrawiam