Dzień dobry. Mam 22 lata i od dziewięciu lat leczę się psychiatrycznie. Moja obecna diagnoza to zabu

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam 22 lata i od dziewięciu lat leczę się psychiatrycznie. Moja obecna diagnoza to zaburzenia lękowe i zaburzenia osobowości mieszane, lecz nie wiem, na ile jest prawidłowa - miałam w życiu już naprawdę wiele diagnoz, i po wizytach u psychiatrów, i po pobytach w szpitalach. Mam epizody depresyjne, które uniemożliwiają mi funkcjonowanie, obecny trwa już 1,5 roku i jest najdłuższym w moim życiu. Leki antydepresyjne nie pomagają mi lub pomagają na bardzo krótko (oczywiście poza farmakoterapia jestem w stałej psychoterapii), muszę je cyklicznie zmieniać, było tak od początku mojego leczenia. Często przez wiele dni nie jestem w stanie wstać z łóżka, zwłaszcza gdy leki kompletnie tracą moc lub w takich momentach jak teraz - gdy je zmieniam.
Bardzo możliwe, że w ciągu kolejnych kilku tygodni zdobędę ubezpieczenie społeczne i w związku z tym szukam dobrego szpitala/oddziału, w dowolnej części Polski, w którym mogłabym odbyć kilkumiesięczne leczenie. Celuję w oddział leczenia zaburzeń osobowości, lecz nie jest to dla mnie jedyna dopuszczalna opcja. Czy ktoś z Państwa jest w stanie polecić mi naprawdę dobry szpital z odpowiednim dla mnie oddziałem, publiczny lub prywatny współpracujący z NFZ? Czas oczekiwania na przyjęcie nie jest dla mnie istotny, męczę się już tak długo, że mogę poczekac i kolejny rok na odpowiednią pomoc. Szukam informacji na własną rękę, lecz opinie ludzi są mylące. Marzę o tym, by być wreszcie w stanie pojsc do pracy i odciążyć najbliższych, żyję nadzieja że odpowiedni oddział pomoże mi się zaktywizować...
W grę wchodzi też oddział podwójnej diagnozy - jestem trzezwą od trzech lat narkomanką, po ponad rocznym okresie zażywania substancji psychoaktywnych i mam wypis ze szpitala, sprzed trzech lat, mówiący o f19.
Jednostki z kontraktem z NFZ na leczenie psychiatryczne - przynajmniej w moim województwie - w zasadzie przestały działać. Dlatego terminy są odległe.
Być może działają jeszcze ośrodki MONAR-u z terapią ukierunkowaną na uzależnienie.
Proponuję oddział leczenia "podwójnych diagnoz", nawet z odległym terminem. A doraźnie: leczenie psychiatryczne z elementami terapii (niestety też bez kontraktu z NFZ).
Pozdrawiam.