Dzień dobry. Mam 19 lat i poważne problemy z trądzikiem. Zazwyczaj nasila się w wakacje. Zauważyłam,

1 odpowiedzi
Mam 19 lat i poważne problemy z trądzikiem. Zazwyczaj nasila się w wakacje. Zauważyłam, że zapychają mnie wszelkie kremy przeciwsłoneczne i problem nasila się przy diecie bogatej w cukry proste. W te wakacje przez dwa miesiące odżywiałam się wyjątkowo źle- nie miałam opcji pełnowartościowych posiłków, wiec dojadałam ciastkami i chipsami. Od półtora miesiąca odżywiam się już zdrowo, mocno ograniczam wszelkie słodycze oraz słone przekąski, ćwiczę, jednak problem nadal trwa, a mam jeszcze więcej wyprysków. Głównie na policzkach i lini żuchwy. Są to bolesne problemy z ropą. Od trzech lat stosuje naturalną pielęgnacje sama przygotowując sobie ziołowe kosmetyki- mydła, toniki, kremy, jednak po tych wakacjach moje produkty nie radzą sobie z tym problemem. Dostałam skierowanie na badania krwi z tarczycą, czy powinnam wykupić jeszcze jakieś dodatkowe badania? Planuje udać się z tymi wynikami do dermatologa- mam skierowanie na NFZ, ale możliwe, ze rozważę tez prywatnie. Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie
Witam.
To pouczająca historia, z której płyną następujące wnioski:kombinowanie z kosmetykami i majsterkowanie przy diecie bez jakiegokolwiek wykształcenia prowadzi do pogorszenia. Dlatego trzeba porzucić to, co nie pomaga i pójść do lekarza. Im prędzej, tym lepiej, aby nie powstały blizny.