Dzień dobry, kiedy zglosic się z niemowlakiem do logopedy. Syn ma 23tygodnie. Jest dość cichym dziec

3 odpowiedzi
Dzień dobry, kiedy zglosic się z niemowlakiem do logopedy. Syn ma 23tygodnie. Jest dość cichym dzieckiem nie licząc płaczu. Rzadko wydaje dźwięki. Potrafi długo leżeć w ciszy lub np gdy się czemu przygląda. W trakcie dnia zazwyczaj ma 2 takie momenty, że wydaje więcej dźwięków. Mówi już np ee, aaa,mu, ge, hy, he. Nie powtarza ich po sobie. Czy jest to już gaworzenie? Większość czasu raczej są to postekiwania i dźwięk mmm przy zamkniętych ustach. Nie próbuje też naśladować kiedy się do niego mówi lub np otworzyc ust. Przygląda siwe czesto, zasmieje lub całkiem odwraca wzrok. Wodzi wrokiem, łapie kontakt wzrokowy, śmieje się i reaguje na dźwięki. Ogólnie nie ma stwierdzonych chorób. Jest zdrowy. Czy jego zachowanie jest prawidłowe? Chciałabym mu szybko pomóc jeśli to konieczne i nie czekać do górnej granicy kiedy gaworzenie ma się pojawić. Proszę o poradę. Pozdrawiam
Dzień dobry, do logopedy można się już zgłosić tak naprawdę zaraz po urodzeniu, dlatego że sprawdza on odruchy oralne dziecka, między innymi ssanie, kąsanie, lizanie, ocenia budowę narządów artykulacyjnych, w tym słynne wędzidełko języka i wargi górnej. Wspomaga przy rozszerzaniu diety, podpowiada jak od urodzenia stymulować funkcje poznawcze oraz rozwój mowy.
Jeżeli coś Panią niepokoi, warto skorzystać z takiej wizyty u neurologopedy lub logopedy, specjalizującego się w diagnozie i terapii niemowlaków.
Warto ponagrywać sobie filmiki z jedzenia, zabawy, mieć przy sobie książeczkę zdrowia, opinie od innych specjalistów, np. fizjoterapeuty, żeby diagnoza była pełniejsza. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Dzień dobry, jak najbardziej już od pierwszych dni można ocenić kompetencje w zakresie odruchów ale też sprawdzić np. mocne i słabsze strony dziecka, ośrodków percepcyjnych, w tym słuchowego w odniesieniu do mowy.Jak radzenia sobie z bodźcami, kiedy czuje się przeciążony, jak go wspierać, Można poznać wszystkie kolejne strategie uspakajania i samoregulacji aby umieć odróżnić różne reakcje noworodka i świadomie na nie reagować.W tym zakresie ocenia to specjalista np. neurologopeda od skali NBas.Powodzenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 185 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zamknięta buzia może oznaczać spokojny typ osobowości albo brak potrzeby kontaktu poprzez usta. Poznanie dziecka w kontakcie bezpośrednim rozwiąże wątpliwości i da informacje zwrotną. Uspokoi mamę dziecka. Pokaże jak stymulować buzie do kontaktu.