Dzień dobry, jestem kobietą, mam 39 lat. Od dziecka (pierwszą taką sytuację pamiętam około 10. roku

2 odpowiedzi
Jestem kobietą, mam 39 lat. Od dziecka (pierwszą taką sytuację pamiętam około 10. roku życia) miewam pewne objawy, wydaje mi się, że neurologiczne. Jest to coś na kształt splątania, trwa kilka sekund, mroczki przed oczami, zawroty głowy, duszność, zazwyczaj (w 90%) zdarza się rano. W dzieciństwie nie odczuwałam żadnych konsekwencji tych epizodów. Mijało i funkcjonowałam dalej, po prostu na chwilę się "zawieszałam". Nikt nigdy tego nie zauważył, ja też ani nie umiałam wytłumaczyć rodzicom, co się ze mną dzieje, ani nie czułam takiej potrzeby, ponieważ nie odczuwałam żadnego związanego z tym dyskomfortu. Z wiekiem jednak zaczęło mi to przeszkadzać, szczególnie od kilku lat. Po każdym takim ataku przez jakiś czas (godzina, dwie) mam problemy z koncentracją, uczucie splątania, dezorientacji, problemy z pamięcią krótkotrwałą. Czasem (nie zawsze) dochodzi ból głowy (ucisk w skroniach). Kładę się na godzinę, biorę pyralginę, wstaję i już wszystko jest ok, wraca pamięć itd. Miałam robione USG tętnic szyjnych (w normie), EEG w czuwaniu (w normie) oraz MR mózgu/pnia z kontrastem (W istocie białej lewej półkuli mózgu w płacie skroniowym /na pograniczu z ciemieniowym/ drobna strefa śr. 4mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2W i sekwencji FLAIR, bez cech restrykcji dyfuzji, nie ulega wzmocnieniu po podaniu kontrastu - obraz niespecyficznej demielinizacji. Poza tym bez zmian ogniskowych. Dodatkowo torbiele pajęczynówki okolicy ciemieniowej obustronne /do 18x8 mm/). Objawy, które wcześniej opisałam, zakwalifikowano jako migrenę z aurą (pani neurolog kazała brać pyralginę). Ostatnio pojawiają się częściej, kiedyś raz na 2-3 miesiące, obecnie - raz na 2-3 tygodnie. Moja mama (68 lat) od kilku lat ma zdiagnozowaną padaczkę bezobjawową, ale nigdy nie miała takich objawów jak ja (poza uciskiem skroniach po 60. roku życia). Siostra (44 lata) ma problemy z błędnikiem (raz hospitalizowana). Obecnie raz na 2-3 miesiące przyjmuję duphaston (zaburzenia owulacji, torbielki krwawiczne), a także również raz na 2-3 miesiące tardyferon (niedobór białka ferrytyny). Bardzo proszę o konsultację, ponieważ te częstsze ataki znacznie obniżają jakość mojego życia.
Potrzebna pełna konsultacja, badanie Pacjenta, analiza wyników. Z opisu można myśleć o atakach "wyłączenia, absance", Nie pisze Pani o bólach głowy ani o zaburzeniach miesiaczkowania? nadwadze, patologiach hormonalnych etc.. Rozumiem , że USG Doppler tętnic domózgowych w normie; , EEG w normie; Opisane zmiany w MRI głowy. " MR mózgu/pnia z kontrastem (W istocie białej lewej półkuli mózgu w płacie skroniowym /na pograniczu z ciemieniowym/ drobna strefa śr. 4mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2W i sekwencji FLAIR, bez cech restrykcji dyfuzji, nie ulega wzmocnieniu po podaniu kontrastu - obraz niespecyficznej demielinizacji. Poza tym bez zmian ogniskowych. Dodatkowo torbiele pajęczynówki okolicy ciemieniowej obustronne /do 18x8 mm/)." Wyniki do interpretacji klinicznej; Ważny wywiad, objawy , stan Pacjenta .. Jak miesiączki, opinia Ginekologa, Endokrynologa , inne objawy ... EMG próba tężyczkowa ? Jaki nastrój i sen ??
Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzien dobry trudno stawiac diagnoze tylko na.podstawie opisu wynikow wykonanych badan ale z tego co Pani podaje podejzewalbym padacze. Jednak konieczne jest spotkanie osobiste z lekarzem neurologiem. Pozdrawiam Krzysztof Kutzner

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.