Dzień dobry. Jak można sobie radzić gdy pojawiają się stany lękowe? Jestem przeciwnikiem leczenia f

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Jak można sobie radzić gdy pojawiają się stany lękowe?
Jestem przeciwnikiem leczenia farmakologicznego. Wspomagałam się wcześniej Hydroksyzyną i Neospasminą. Byłam przekonana do hydroksyzyny. Została mi kiedys podana przy napadowym częstoskurczu nadkomorowym.
Mam bardzo skomplikowaną sytuację. Jestem nieufna i podejrzliwa z powodu pewnych wydarzeń w moim życiu. Mam zespół stresu pourazowego z falshbackami.
Byłam w oddziale dziennym ogólnym, był dla mnie dobrą formą wsparcia.
Zmniejszyły się wtedy stany lękowe, niepokój.
Chciałam przedłużyć pobyt ale wiązałoby to się z leczeniem farmakologicznym, na które nie wyrażam zgody.
Personel medyczny źle mnie tam potraktował, co spowodowało, że straciłam też zaufanie do tych osób. Jest to duże rozczarowanie, bo to przecież personel medyczny.
Może mogę liczyć na jakieś wskazówki co mogę zrobić? Na terapię prywatną nie moge sobie pozwolić.
Dzień Dobry, zachęcam do znalezienie terapii na NFZ bądź sięgnięcia po różnego rodzaju badania, ksiązki czy wykłądy. POlecam też medytację Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, według zaleceń NICE pierwszą rekomendowaną metodą leczenia trudności lękowych jest psychoterapia. Farmakoterapia może być dodatkiem, ale nie trzeba z niej korzystać, szczególnie jeśli Pani nie wyraża na to zgody. Psychoterapię można odbywać na NFZ. Na infolinii NFZ uzyska Pani informację o najbliższych możliwych terminach w Pani miejscu zamieszkania.
Pamiętaj, że ważne jest, aby szukać pomocy i rozmawiać o swoich trudnościach z kimś, kto może Cię zrozumieć. Jeśli nie jesteś gotowa na leczenie farmakologiczne, istnieją alternatywne metody zarządzania stresem i lękami. Jeśli sytuacja stanie się zbyt trudna, warto ponownie rozważyć profesjonalną pomoc, nawet jeśli nie obejmuje ona leków. Jak zostało to napisane wcześniej, pierwszą rekomendacją przy tego typu stanach NIE jest leczenie farmakologiczne. Warto jednak pamiętać, że jest to proces, po jednym czy dwóch spotkaniach efekty nie koniecznie muszą być od razu spektakularne czy widoczne.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.