Dzień dobry, ja mam takie pytanie czy sa jeszcze na rynku wszywki alkoholowe??? bo moj maż popija cz

2 odpowiedzi
Dzień dobry, ja mam takie pytanie czy sa jeszcze na rynku wszywki alkoholowe??? bo moj maż popija często ( wydaje mi sie ze juz jest alkoholikiem) Niestety na leczenie nie chce iść. A wszywke juz miał 2015r i przez rok nie ruszył kieliszka, potem chcialam kupic znowu bo chcial, ale już w aptekach nie bylo.
Są. Pod nazwą Disulfiram. Po receptę na 10 tab. oraz skierowanie do chirurga (Poradni Chirurgicznej), który wszczepi je (wszyje) podpowięziowo, udać się trzeba najlepiej do lekarza rodzinnego, gdyż wtedy zabieg będzie refundowany (bez refundacji nawet 2-3 tyś PLN)

Dzień dobry, wszywek alkoholowych nie ma. Alkohol w naszym kraju spożywa się doustnie. Chodzi Pani zapewnie o tabletki do wszywania podpowięziowego o nazwie disulfiram. Jedyną skuteczną metodą leczenia uzależnienia od alkoholu jest terapia. Tzw. "wszywka" niczego nie zmienia w sposobie myślenia, w życiu emocjonalnym osoby uzależnionej. Jest tylko takim "sztucznym strażnikiem niepicia", na dodatek jeżeli okaże się nieskutecznym, to mogą być śmiertelne skutki takiego zabiegu. Wiem że to trudne, jak trudne to szuka się prostszych sposobów. Ale co co trudne bywa często najbardziej skuteczne. I jeszcze jedno, Pani ma swoje życie i swoje problemy, mąż ma swoje życie i swoje problemy. Każdy rozwiązuje swoje problemy, inaczej się nie da. Pozdrawiam. Wytrwałości i konsekwencji życzę. Maciej Gołąb.