Dzień dobry, Czy to normalne że nigdy się nie zakochałem? Mam niedługo 18 lat i nigdy nie czułem się

2 odpowiedzi
Dzień dobry, Czy to normalne że nigdy się nie zakochałem? Mam niedługo 18 lat i nigdy nie czułem się zakochany ani zauroczony. Nie jestem raczej aseksualny ponieważ czuję podniecenie gdy widzę nagie kobiety ale boję się że się nie zakocham i jest coś źle.
Dzień dobry, nie jesteśmy w stanie obdarzyć miłością każdej kobiety, coś czego być może pan poszukuje jest wyjątkowe i wtedy jesteśmy ta druga osoba zafascynowani. To taka więź. I to dlatego warto poczekać. I jeśli miłość jest obustronna to może to być dobrym początkiem budowania szerszej i mocnej relacji.

Drogi Autorze. Stan zakochania jest czymś bardzo indywidualnym przez co nie można jednoznacznie powiedzieć jak i kiedy pojawi się u Ciebie. To co pokazują nam niekiedy filmy czy seriale jest dość jednolitym wzorcem patrzenia na miłość. Zdecydowanie odradzam skupiania się na tym obszarze jako na jedynym i słusznym schemacie. Zaraz będziesz mieć osiemnaście lat więc jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem. Z psychologicznego punktu widzenia zainteresowanie tematami miłosnymi jest sprawą osobistą i zależy od wielu czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych. Nie mówię tutaj o kwestii seksualnej, która przebiega nieco inaczej ale o samej możliwości zakochania się. Całkiem prawdopodobne, że dopiero od niedawna ten temat naprawdę stał się dla Ciebie realny, a wcześniej była to kwestia bardziej pomijana i nie tak ważna. Tutaj dużą rolę odgrywają czynniki społeczne, wzorce kulturowe, wychowanie ale również dojrzałość emocjonalna, wyznawane wartości czy hormony. Daj sobie przestrzeń do tego aby eksplorować swoje emocje i stany w związku z miłością. Pomyśl jak byś chciał aby to wyglądało, na czym Ci zależy, jaka kwestia ma znaczenie pod kątem potencjalnej partnerki i tak dalej. Możliwości do rozważania jest naprawdę sporo więc polecam zastanowić się i poszukać w sobie odpowiedzi. Jeśli jednak temat jest dla Ciebie zbyt wymagający i chcesz go z kimś omówić to pomyśl o wizycie u psychologa. Dzięki spotkaniom przejdziesz przez swoje obawy, a także odkryjesz siebie i zrozumiesz lepiej cały ten obszar. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze i owocnych poszukiwań!