Dzień dobry,czy przy refluksie Gerd można pić kawę naturalną bezkofeinową ewentualnie kawę kofeinową

2 odpowiedzi
Dzień dobry,czy przy refluksie Gerd można pić kawę naturalną bezkofeinową ewentualnie kawę kofeinową niskodrażniącą,czy do kawy należy dodawać mleko celem zobojętnienia kwasów i substancji drażniących?
Dzień dobry! Jeśli masz refluks żołądkowo-przełykowy (GERD), warto ograniczyć spożycie kawy, ponieważ może ona powodować zwiększenie produkcji kwasu żołądkowego i drażnić przełyk. Niemniej jednak, niektórzy ludzie z GERD mogą tolerować pewne rodzaje kawy, o ile są spożywane w umiarkowanych ilościach.

Oto kilka wskazówek dotyczących picia kawy w przypadku GERD:

Kawy naturalnej bezkofeinowej: Wybierając kawę bezkofeinową, unikasz kofeiny, która może powodować dodatkowe problemy z GERD. Bez kofeiny, ta kawa powinna być mniej drażniąca dla układu pokarmowego.

Kawy kofeinowej niskodrażniącej: Niektóre kawy są reklamowane jako "niskodrażniące" lub "łagodniejsze dla żołądka". Te produkty mogą mieć mniejsze działanie pobudzające, ale skuteczność ich w redukcji kwasowości nie jest jednoznacznie udowodniona. Możesz spróbować takiej kawy i obserwować, jak reaguje Twój układ pokarmowy.

Unikaj mleka o pełnej zawartości tłuszczu: Dodanie mleka do kawy może pomóc w zobojętnieniu kwasów i zmniejszeniu potencjalnego drażniącego wpływu kawy na żołądek. Wybierz jednak mleko o niskiej zawartości tłuszczu lub mleko roślinne, ponieważ tłuste produkty mleczne mogą zwiększyć ryzyko refluksu.

Unikaj cukru i syropów: Unikaj dodawania cukru lub słodzików do kawy, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko refluksu.

Ogranicz ilość kawy: Staraj się pić kawę w umiarkowanych ilościach, ponieważ nawet niskokwasowe kawy mogą wpływać na refluks.

Pamiętaj, że każda osoba może reagować inaczej, więc zaleca się obserwowanie, jak Twoje ciało reaguje na różne rodzaje kawy. Jeśli masz poważne problemy z GERD, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w celu dostosowania diety do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dzień dobry, w ogólnych zaleceniach kawa nie jest wskazana z racji nasilania wydzielania wydzielania soków żołądkowych i może rozluźniać dolny zwieracz przełyku natomiast problem jest wówczas, kiedy pijemy kawę gorącą, zbyt szybko i na pusty żołądek. Proszę spróbować wypić kawę tzw americano rozcieńczoną, letnią i po jakimś lekkim posiłku
Jeśli będzie dobra tolerancja można pić gdyż każdy reaguje inaczej.