Dzień dobry. Czy nerwica może wywoływać różne nieprzyjemne objawy, które mogłyby wskazywać na probl

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Czy nerwica może wywoływać różne nieprzyjemne objawy, które mogłyby wskazywać na problemy z układem moczowym?
Czasami czuje lekkie palenie podbrzusza, czasem jakiś niezbyt mocny ból w podbrzuszu, czasami czuje potrzebę częściej oddać mocz, mam lęk przed chorobą, bo kiedyś przechodziłem zapalenie układu moczowego bardzo długo, zdarza się że czuje ścisk podbrzusza, jakby mięśni. Przez te dziwne objawy i lęk przed chorobą miewam gorszy nastrój. Mam 23 lata.
Dzień dobry
Z uwagą przeczytałam ten post. Lęk ma bardzo dużo objawów fizjologicznych. Jednym z nich oprócz objawów ze strony układu pokarmowego czy krwionośnego mogą być objawy z układu moczowego. Takim typowym objawem w sytuacjach zarówno lekowych jak i stresowych jest częstomocz. Czyli takie parcie na pęcherz że wydaje się nam że musimy zaraz skorzystać z toalety. Warto zbadać najpierw czy w układzie moczowym
Nic się nie dzieje. Podstawowe badanie moczu powinno wystarczyć. Jeśli wszystko jest w porządku warto
Udać się na terapię zaburzeń lękowych do terapeuty behawioralno-poznawczego. Do tego typu problemów taka terapia jest najlepsza. Jest o udowodnionej naukowo skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych.
Pozdrawiam ciepło

Witam serdecznie! Medycyna chińska, którą się interesuję, łączy narządy z odczuwanymi przez nas emocjami. Każdy narząd ma przypisaną sobie odpowiadającą mu emocję. Na przykład złość jest powiązana z wątrobą, smutek z płucami. Emocja lęku jest powiązana z narządami nerek i pęcherza moczowego. Jest to więc bardzo możliwe, że nerwica, której typowym objawem jest odczuwanie nadmiernego lęku, będzie miała wpływ na funkcjonowanie tych narządów. W takiej sytuacji warto zająć się jednocześnie swoim zdrowiem fizycznym i psychicznym, bo są one wzajemnie połączone. Życzę Pani dużo zdrowia i poczucia szczęścia!
Dzien dobry,
zaburzenia lękowe mogą objawiać się na różne sposoby.
Mogą występować na poziomie głowy, powodując nadmierne myślenie na temat frapujących nas rzeczy, nasilać różne obawy np. na temat śmierci, chorób, przyszłości, itp. Tego typu symptomy powodują wyczerpanie psychiczne, zaburzają codzienne funkcjonowanie, blokują uczestniczenie w codziennym życiu oraz powodują znaczne obniżenie nastroju.
Lęki mogą również manifestować się w ciele, powodując objawy psychosomatyczne. Bóle głowy, brzucha, gula w gardle, ucisk w klatce piersiowej, drętwienie kończyn, biegunka, nudności, zawroty głowy i wiele innych... Jednym z objawów na który coraz więcej pacjentow się skarży, jest uczucie parcia na pęcherz lub częstomocz. Pod wpływem stresu, czy napięcia dochodzi do niekontrolowanego skurczu mięśni pęcherza, co powoduje uczucie parcia lub częste oddawanie moczu.
Warto poszukać wtedy sposobów na rozluźnianie napięcia w ciele, np. medytacja, mindfullness, masaże relaksacyjne, ciepła kapiel, aromatoterapia czy muzykoterapia. Jeśli tego typu zabiegi nie pomagają, a badania nie wykazują żadnych nieprawidłowości, czy chorob układu moczowego, warto przemyśleć psychoterapię, która pozwoli bliżej przyjrzeć się problemowi i zminimalizować objawy.
Życzę wszystkiego dobrego.