Dzień dobry, czy można wykonać USG dopochwowe u ginekologa przed USG jamy brzusznej? Mam 2 terminy

1 odpowiedzi
Dzień dobry, czy można wykonać USG dopochwowe u ginekologa przed USG jamy brzusznej?
Mam 2 terminy tego samego dnia w odstępie godziny (najpierw wizyta ginekologiczna, następnie USG brzucha) i zastanawiam się czy USG dopochwowe nie wpłynie w jakiś sposób na przebieg badania USG jamy brzusznej bądź na jego wyniki czy na obraz z ultrasonografu? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Oczywiście można i nie będzie żadnego obniżenia ilości informacji diagnostycznych. Mam nadzieję, że pamięta Pani, że USG jamy brzusznej najlepiej wykonywać na czczo i to jeszcze wcześnie rano?
Wtedy lekarz badający najłatwiej uzyskuje najlepsze obrazy, nie musi uciskać głowicą, a jakość uzyskiwanych skanów jest najlepsza. Oczywiście można zbadać skutecznie zawsze, zarówno pacjenta po posiłku jak i nieprzytomnego z wypadku, ale optymalne skany uzyskujemy u większości pacjentów będących na czczo i rano. Są oczywiście lekarze, którzy doskonale wykonują oba badania na jednej wizycie.
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Zaleski
Dr n. med.
Specjalista Radiologii
i Diagnostyki obrazowej