Dzien dobry czy można mieć nadmierny apetyt od branej melatoniny (duze dawki 20-25mg) na sen? z tego

2 odpowiedzi
Dzien dobry czy można mieć nadmierny apetyt od branej melatoniny (duze dawki 20-25mg) na sen? z tego co czytam to nie, ale wolę zapytać specjalistów niz czerpać wiedze z internetu, dodam, ze bralam wczesniej trittico, przy nim tez taki apetyt a po kwetipainie zarlam jak smok, odstawilam ta chemie ale apetyt jest w dalszym ciagu, roztylam sie 30kg, mam niedobór jodu, ktory teraz wyrownuje ale topornie to idzie, moze bledy robie w posilkach, zauwazylam ze jak zjem miecho plus ziemniaki i warzywa to mam spokoj na dobrych 5 godzin, a po 3 kromkach bialego chleba, po ciemnym nic lepiej to po godzinie/dwoch juz czuje ze jedzenie schodzi mi z zoladka, moze w ogole nie powinnam jesc zboz? dodam ze jestem typem metabolicznym białkowym, lubię duzo białka i duzo tłuszczu, moze jakas dieta ala keto-ale np z niewielka iloscia wegli, no nie wyobrazam sobie np jajecznicy bez chleba, albo miesa bez ziemniakow, prosze doradzcie mi coś, nie chce dalej tyc, kiedys bylam taka szczuplutka:( pozdrawiam Dorota
Czy konsultowana była dawka melatoniny z lekarzem? Zbyt duże dawki melatoniny mogą nieco zwiększać apetyt. Przy takich objawach warto wykonać diagnostykę pod kątem insulinooporności oraz leptynooporności.

Dzień dobry Doroto,

Rozumiem Twoje zaniepokojenie dotyczące nadmiernego apetytu i utraty kontroli nad wagą. Oto kilka uwag i sugestii:

Melatonina: Według badań naukowych, melatonina nie jest związana z nadmiernym apetytem. W rzeczywistości, stosowanie melatoniny w odpowiednich dawkach może nawet pomóc regulować apetyt poprzez poprawę jakości snu. Jednak dawki 20-25mg są bardzo wysokie i mogą być niepotrzebne. Zalecane dawki melatoniny w celu poprawy snu zwykle wynoszą od 1 do 5mg. Jeśli masz wątpliwości co do dawkowania, zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Zmiany w diecie: Twoje spostrzeżenia dotyczące różnych reakcji organizmu na różne rodzaje pokarmów mogą sugerować, że istnieją pewne zależności między Twoją dietą a Twoim apetytem. Dieta bogata w białko i tłuszcze może być pomocna w utrzymaniu uczucia sytości przez dłuższy czas. Jednak ważne jest również, abyś spożywała różnorodne produkty, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych.

Dieta ketogeniczna: Dieta ketogeniczna, która opiera się na wysokim spożyciu tłuszczów, umiarkowanym białku i bardzo niskim spożyciu węglowodanów, może być skutecznym sposobem na kontrolę apetytu i utratę wagi. Jednak koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne.

Konsultacja z lekarzem: Jeśli nadal masz trudności z kontrolą apetytu i utratą wagi, ważne jest, abyś skonsultowała się z lekarzem. Lekarz może przeprowadzić odpowiednie badania, zdiagnozować potencjalne problemy zdrowotne i zalecić odpowiednie leczenie lub zmiany w stylu życia.

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, więc ważne jest znalezienie sposobu żywienia, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i preferencjom. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą. Życzę powodzenia i zdrowia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 199 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.