Dzień dobry czy dieta ketogeniczna jest naprawdę dobra czy wręcz przeciwnie ? Mąż od 4 miesięcy właś

2 odpowiedzi
Dzień dobry czy dieta ketogeniczna jest naprawdę dobra czy wręcz przeciwnie ? Mąż od 4 miesięcy właśnie taką stosuje .....robi co miesiąc kontrolne badania :morfologia z rozmazem,alt,ast,Glukoza,kreatynina,cholesterol całkowity,cholesterol HDL,LDL,triglicerydy (problemy z wątroba ,zawsze podwyższone wyniki alt,ast -badania w 2017 -pobyt w szpitalu w celach diagnostycznych biopsja wątroby też była).Brał przez lata Proursan.Od czerwca przeszedł na dietę keto korzystając z informacji z vloga.Wyniki wątrobowe się poprawiły ale martwi mnie to że spada mu hemoglobina,rosną p-lcr, ig% niedojrzałe granulocyty,pdw .Czytałam niepochlebne opinie o tej diecie mąż z kolei upiera się ,że jest ona skuteczna i dobra.Jak to naprawdę jest ....? myślę o dietetyku klinicznym ale mąż niebardzo jest chętny. Proszę o poradę.
Dieta ketogeniczna nie jest dla każdego. Tak jak kazda dieta, wymaga dobrania indywidualnego. Należy przeanalizować wyniki, oraz zrobić dokładny wywiad. Ponadto prowadzenie tej diety nie jest łatwe, bo należy ją odpowiednio bilansować oraz korzystać ze zdrowych tłuszczów np. awokado, oliwa, orzechy, a nie przetworzonych. No i liczą się odpowiednie proporcje. Pozdrawiam! Mgr Ewa Jablonska-Abramowicz dietetyk kliniczny

Dzień dobry,
Dieta ketogeniczna jest dietą bardzo restrykcyjną, a jednocześnie bardzo wymagająca. W diecie tej dominuje tłuszcz, stanowi on nawet 40-60% całodziennej racji pokarmowej, 20-30% białka i pozostałą część stanowią węglowodany. Poprzez tak restrykcyjne obniżenie zawartości węglowodanów doprowadzamy do tego, że w organizmie pojawia się stan ketozy, który jest stanem niepożądanym. Badania naukowe potwierdzają, że dieta ketogeniczna może być stosowana tylko w bardzo wybranych jednostkach chorobowych, np. epilepsja; a nie powszechnie jako dieta redukcyjna. Badania naukowe potwierdzają, że osoba stosująca dietę ketogeniczną powinna ściśle pracować z dietetykiem.
Zapraszam na wizytę do gabinetu (Wrocław) lub na wizytę online.
Pozdrawiam serdecznie
Prof. dr hab. Monika Bronkowska