Dzień dobry, Czy badanie mikrobiomu ma sens? Czy raczej nastawić sie na branie probiotyków bez b

3 odpowiedzi
Dzień dobry,

Czy badanie mikrobiomu ma sens? Czy raczej nastawić sie na branie probiotyków bez badania?
Zastanawiam sie także czy dieta ketogeniczna jest "resetem hormonalnym" i czy warto ją stosować przez miesiąc/dwa aby uzyskać balans hormonalny?
Czy jakąkolwiek inna dietą mogę poprawić działanie swoich hormonów? Mam nieregularne cykle i bolesne miesiączki i trądzik. Jeśli tak szukam osoby, która mogłaby przeprowadzić mnie przez dietę ketogeniczna lub inną, która pomoże mi "wyregulować" hormony.

Pozdrawiam
Dzień dobry, w świetle badań dieta ketogeniczna nie należy do odpowiednich pod kątem mikrobiomu jelitowego. Regulację hormonów kobiecych jak i innych można wykonać w inny sposób, inny protokołem dietetycznym. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, nie polecam diety ketogenicznej na uregulowanie hormonów. W pierwszym rzędzie należy unormować pracę tarczycy oraz zadbać o regenerację śluzówki jelit. Zapraszam na konsultację (również online).
Badanie mikrobiomu nie jest standardowo polecane, natomiast probiotykoterapia przy problemach hormonalnych i skórnych ma sens, badania pokazują jakie szczepy bakterii mogą się sprawdzić w konkretnych problemach, ale ważna jest też indywidualizacja. Podobnie jak koleżanki, które już się wypowiedziały uważam, że dieta ketogeniczna nie jest optymalnych wyborem przy zaburzeniach hormonalnych, natomiast nieprzetworzona dieta z niskim indeksem glikemicznym, bogata w składniki o działaniu przeciwzapalnym może zrobić bardzo dobrze hormonom i skórze. Współpracuję z kobietami zmagającymi się z problemami hormonalnymi, dlatego zapraszam na konsultację stacjonarnie w Gdyni lub online. :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.