Dzień dobry. Czuję, że mam jakiś problem psychologiczny. Zaczęło się od momentu, gdy musiałem przyj

5 odpowiedzi
Dzień dobry.
Czuję, że mam jakiś problem psychologiczny. Zaczęło się od momentu, gdy musiałem przyjechać pomóc babci, przy której już byli ratownicy medyczni ale trzeba było pomóc rotownikom znieść babcie po schodach, widziałem twarz babci w jakim jest stanie, następnie w odwiedzinach w szpitalu, niby z babcią wyglądała już lepiej ale nadal w stanie krytycznym, Do tego w tym samym czasie ktoś łapał za klamki mieszkań, ktoś próbował wejść do naszego mieszkania za wszelką cenę, ale też nie można było spać. Teraz nie mogę spać po nocach, mam jakieś lęki, czuję delikatny strach nawet jak zaszeleści delikatnie reklamówka, muszę mieć włączone światło i mówić sobie w głowie, że nic przecież się nie dzieję.
Oczywiście, ok. 4 lat temu psychiatra zdiagnozował u mnie nerwicę. Do tej pory wszystko było okej, czuję się trochę jak w jakimś słoiku. Czy to minie ? Co mam robić, chciałbym normalnie bez negatywnych myśli iść spać i wstać wypoczęty? Nic póki co mnie nie cieszy, jestem cały czas zamyślony widokiem babci .
Dzień dobry,
w takiej sytuacji najlepiej byłoby zebrać szczegółowy wywiad, aby ustalić charakter i możliwą przyczynę obecnych problemów i uzgodnić plan działania. Z tego co Pan napisał oczywiście jedną z przyczyn nasilenia objawów mogą być trudne sytuacje, który wydarzyły się "obok siebie".
Sugeruję konsultację psychologiczną i psychiatryczną.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
Magdalena Rybicka

Dzień dobry,
Rozumiem, że od momentu gdy Pana babcia została zabrana do szpitala obserwuje Pan u siebie nasilenie pewnych objawów: problemów ze snem, negatywnych myśli, lęków i pogorszenia nastroju. Faktycznie w momencie gdy ktoś z naszych bliskich mierzy się z problemami zdrowotnymi, powszechną reakcją na taką sytuację jest wyjściowe pogorszenie samopoczucia. Więc jak najbardziej nasilenie opisywanych przez Pana symptomów może być spotęgowane poprzez tą konkretną sytuację. Niemniej jednak jeśli wcześniej psychiatra rozpoznał u Pana nerwicę i w ogóle obserwuje Pan u siebie pewne niepokojące objawy, które wpływają na Pana całościowe funkcjonowanie i samopoczucie to być może wartobyłoby udać się na kolejną konsultację psychiatryczną lub | i psychologiczną, podczas której możliwe będzie szersze poznanie Pana sytuacji i opracowanie najkorzystniejszego dla Pana planu działania. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Czasami zdarza się tak, że objawy związane z nadmiernie odczuwanym lękiem mogą nasilić się w wyniku różnych wydarzeń. Mówi się wówczas o skumulowanym stresie. Proszę być dla siebie w tym okresie wyrozumiałą; starać się akceptować pojawiające myśli, zamiast je wypierać, można powiedzieć sobie wówczas: „Mam myśl + nazwa myśli.”, jeśli myśl wraca to warto ją zauważyć i powiedzieć sobie: „Zauważam, że mam myśl + nazwa myśli.”; dzielić się swoimi odczuciami z bliskimi osobami. Jeśli objawy będą się utrzymywać, wskazane jest skonsultowanie się z psychologiem w celu diagnozy. Wszystkiego dobrego, Karolina Maciejewicz.
Rozumiem, że dla Pana sytuacja mogła stać się dramatyczna w relacji z babcią, co mogło wywołać silne pojawienie się niechcianych myśli i lęków. Polecam udać się do psychoterapeuty celem podjęcia szczegółowego wywiadu oraz jeśli będzie taka konieczność podjęcia psychoterapii.
Dzień dobry. Prawdopodobnie trudne sytuacje stresowe nasiliły objawy nerwicy. Mam nadzieję, że oprócz opieki psychiatrycznej ma Pan zapewnioną również opiekę psychoterapeutyczną. Jeśli tak, to najlepiej będzie jeśli podzieli się Pan tym wszystkim ze swoim psychoterapeutą oraz skonsultuje dodatkowo ze swoim psychiatrą. A na co dzień warto stosować techniki relaksacyjne, które pomogą Panu się uspokoić i złapać dystans do pojawiających się w głowie myśli (które niekoniecznie muszą być prawdziwe).