Dzień dobry, czuje się źle pod względem psychicznym. Mam chłopaka, wielu znajomych, można powiedzieć

2 odpowiedzi
Dzień dobry, czuje się źle pod względem psychicznym. Mam chłopaka, wielu znajomych, można powiedzieć, że mam wszystko wiec nie wiem skąd to wszystko u mnie. Nie potrafie siedzieć sama w domu, a kiedy już siedze w tym domu to płacze, czuje się zle, nie potrafie spedzac czasu sama ze sobą. Nie wiem co mogę robic, żeby się to zmieniło. Mam tez problem z chłopakiem, bo gdy od razu się rozstajemy, nieustannie o nim mysle i za nim tęsknie mimo to że widzimy się codziennie, jest mi go cały czas mało. Jesyem o wszystko chorobliwie zazdrosna mimo to, że wiem, że mnie kocha. Mam totalny mętlik w głowie i nie wiem co mam robic.
Szanowna Pani,

mówi Pani o złym samopoczuciu psychicznym pomimo tego, że obiektywnie "wszystko" się układa. Ma Pani trudności ze spędzaniem czasu sama z sobą. Zauważa Pani mocne przywiązanie do chłopaka - stąd nieustanne myślenie o nim, tęsknota i duża zazdrość.
Przyczyny stanu, o którym Pani pisze, mogą być bardzo różne.
Dopiero po dokładnej analizie Pani sytuacji i ustalenia tych przyczyn, można byłoby zaplanować kierunek działania.
Psycholog/psychoterapeuta mógłby towarzyszyć Pani w dotarciu do źródeł takiej sytuacji, rozeznaniu się we własnych myślach, uczuciach, potrzebach i odnaleźć sposoby radzenia sobie.
Proponowałabym też skontrolować tarczycę (badania TSH, FT3) i poziom witaminy D, by wykluczyć podłoże fizjologiczne.
Jeżeli dostrzega Pani u siebie mętlik w głowie, nie wie Pani, co robić - zgłoszenie się po wsparcie może się okazać naprawdę dobrym pomysłem.

Z wyrazami szacunku
Daria Stokłosa

Dzień dobry,

to, że jest Pani w związku oraz ma wielu znajomych nie oznacza, że nie może Pani doświadczać trudności emocjonalnych. Każdy może czasami potrzebować wsparcia w radzeniu sobie z emocjami.
Jeśli ma Pani trudności z przebywaniem samej ze sobą i odczuwa Pani wtedy niepokój, to ważne, aby zidentyfikować, jakie są tego przyczyn oraz aby wypracować odpowiednie strategie radzenia sobie z tym. Na pewno pomocna będzie konsultacja u psychologa, który pomoże Pani w tych problemach.
Proszę pamiętać, że szukanie pomocy nie oznacza słabości, ale jest krokiem w kierunku polepszenia swojego zdrowia psychicznego. Ważne jest, aby dbać o siebie zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek