Dzień dobry,chciałam się dowiedzieć ile by kosztowało usunięcie szpary między górnymi jedynkami ? I

6 odpowiedzi
Chciałam się dowiedzieć ile by kosztowało usunięcie szpary między górnymi jedynkami ? I jak to wygląda?
Najlepszym wyjściem byłoby założenie aparatu ortodontycznego na zęby w celu zamknięcia szpary (diastemy). Jeśli z różnych względów nie jest to możliwe, można nadbudować zęby kompozytem podobnie jak w czasie wykonywania wypełnienia, tak aby diastema się zmniejszyła. Nie u każdego pacjenta można zamknąć diastemę całkowicie, zależy to od jej szerokości. W przypadku wykonania wypełnień w celu zamknięcia disatemy trzeba liczyć się z koniecznością ich wymiany co kilka lat.

Szpare między językami (diastema) można usunąć trzema sposobami- ortodontyczne, protetyczne (licówki lub korony) lub zachowawczo ( odbudowa kompozytowa). Koszt leczenia zależy od wybranej metody i może różnić się w zależności od gabinetu, w którym się leczymy.
Zamknięcie diastem jest możliwe z pomocą leczenia ortodontycznego, lub wykonania licowek porcelanowych, ewentualnie domkniecie kompozytem.
Ortodontycznie, protetycznie ( korony, licówki), zachowawczo ( wypełnienie) jednakże wszystko zależy od warunków w jamie ustnej ( kontakty zgryzowe, braki zębowe itp)i przyczyn diastemy .Niezbedna jest konsultacja na fotelu
Zamknięcie diastemy między jedynkami jest możliwe w prosty sposób poprzez wykonanie uzupełnień kompozytowych na obu jedynkach, koszt takiej pracy szacowałbym na około od 200 do 400 zł, praca taka może jednak po pewnym czasie tracić na estetyce i trwałości. Bardziej zadowalającym, ale też bardziej inwazyjnym rozwiązaniem jest wykonanie koron bądź licówek protetycznych, w zależności od rozległości szpary i stanu jedynek koszt może wynieść od 1000 do 3000 zł. Najmniej inwazyjne, ale też najbardziej rozciągnięte w czasie jest leczenie ortodontyczne, którego koszt można szacować na 5000 do 10000 zł. Ważne jest odnalezienie przyczyny diastemy i jej usunięcie, może to być przerośnięte wędzidełko lub dodatkowy ząb między jedynkami. Proszę pamiętać, ze ostateczny plan i koszt leczenia ustali Pani dopiero na wizycie u lekarza.
Dzień dobry,
zamknięcie szpary pomiędzy jedynkami można zrobić kilkoma sposobami: korektę kompozytem koszt 300-400zł, licówkami kompozytowymi 800zł, licówkami porcelanowymi 2000zł. Można też rozważyć leczenie ortodontyczne koszt od około 500zł i ewentualnie chirurgicznego podcięcia wędzidełka od ok.200zł.

Pozdrawiam serdecznie