Dzień dobry, Chciałabym poprosić o interpretację wyników krzywej cukrowej i insulinowej. Insulin

1 odpowiedzi
Chciałabym poprosić o interpretację wyników krzywej cukrowej i insulinowej.
Insulina : na czczo 3.06 uU/ml, po godzinie od przyjęcia 75g glukozy 50.49uU/ml, po dwóch godzinach 34.56 uU/ml.
Glukoza: na czczo 78 mg/gl, po godzinie od przyjęcia 75g glukozy 131 mg/gl, po dwóch godzinach 112 mg/gl.

Spotkałam się z opinią jednego lekarza, że insulina po godzinie jest za wysoka w porównaniu do początkowej (hiperinsulinemia). Inny lekarz twierdzi, że krzywa jest prawidłowa.

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.

Pozdrawiam
Sama krzywa cukrowa jest bardzo dobra,
Zastanawiające jest po co ktoś wykonywał badanie przy tak dobrych cukrach na czczo...wywiad rodzinny? Jakieś dodatkowe objawy? Cukrzyca ciążowa w wywiadzie? Otyłość?
Tej insuliny po pierwszej godzinie faktycznie można się przyczepić, jednak ważny jest całościowy kontekst wiec zachęcam do konsultacji ze specjalistą endokrynologiem bądź diabetologiem