Dzien dobry, Borykam sie z problemem przedwczesnego wytrysku, bardzo komplikuje to moje relacje z z

3 odpowiedzi
Dzien dobry,
Borykam sie z problemem przedwczesnego wytrysku, bardzo komplikuje to moje relacje z zona, generuje takze strasznie wysoki poziom stresu i nerwow (nie tylko w wiadomych sytuacjach ale takze w co dziennym zyciu ).
Nie wiem z czego wynika moj problem, mam 25 lat.
Do kogo powinienem udac sie po pomoc i odpowiedzi ?
Jak mam rozpoznac czy problem tkwi w psychice czy jest to problem natury fizycznej?
Czy mozna to leczyc ? Nie stac mnie na kilkanascie wizyt u paychologa ktore ostatecznie moga mi nie pomoc...
Witam Pana.
Odpowiadając na pytanie chcę zaznaczyć, że przyczyn przedwczesnego wytrysku może być wiele. Jak sam Pan zauważa, mogą to być przyczyny zarówno: o podłożu psychicznym (lękowym), a także organicznym (np. szczególna wrażliwość żołędzi członka). Trzeba przede wszystkim zacząć od diagnostyki różnicującej przedwczesny wytrysk na: pierwotny, czy wtórny (występujący w następstwie innego rodzaju zaburzeń). Po zebraniu wywiadu, indywidualnie wobec każdego przypadku, ustala się pomoc, w tym zakresie w postaci niefarmakologicznej lub farmakologicznej. Jak wspomniałam jakie formy leczenia, dla kogo będą pomocne, zależą od wielu czynników , wszystko może być istotne i może mieć wpływ na diagnozę wstępną. Przypadłość przedwczesnego wytrysku dotyka bardzo wielu mężczyzn, w różnym wieku. Badania potwierdzają, że prawie co trzeci mężczyzna boryka się z tym problemem. Natomiast te same badania wskazują, że w około 90% przypadków problem przedwczesnego wytrysku udaje się wyleczyć. Mam nadzieje, że odpowiedziałam chociaż w części na nurtujące Pana pytania w tej tematyce.
Pozdrawiam
Dorota Opala.

Dzień dobry,

nalezy cdać się do psychologa-seksuologa lub lekarza-seksuologa.
Dlaczego? Opiszę, pokazując Ci różnice.
Psycholog-seksuolog zbierze szczegółowy wywiad rozpytując m.in. o dotychczasowe współżycie i biorąc pod uwagę aspekt relacyjny, praktykowane formy współżycia, model antykoncepcji, wyznawane wartości, przekonania, kontekst religijny. Nie powinien pominąć rozpytania o zdrowie. Może poprosić Cię także o wypełnienie kwestionariuszy. W zależności od ustaleń może poprosić Cię o wykonanie dodatkowych badaniach, np.: u urologa. Dlaczego? Przedwczesny wytrysk może mieć przyczynę biologiczną, biologiczno-psychogenną lub psychogenną. Potrzebne jest określenie źródła, by wdrożyć poprawne leczenie.
Lekarz-seksuolog będzie bardziej ukierunkowany na wywiad w modelu medycznym. Taki, jaki znamy z wizyt u lekarzy różnych profesji. Może on jednak wykonać badanie fizykalne (czego psycholog nie może czynić), czyli obejrzeć m.in. poprawność budowy narządów genitalnych. Może też skierować do innych lekarzy. Psycholog-seksuolog też stawia diagnozę różnicową, czyli ustala, czy przyczyna jest biologiczna, mieszana czy psychogenna.
W zależności od diagnozy podejmuje się terapię/leczenie u danego specjalisty (psychologa-seksuologa lub lekarza).
To pierwsze kroki, które powinieneś uczynić na drodze do odzyskania satysfakcji seksualnej.
Pozdrawiam,
dr Monika Gmurek
Na początku trzeba ustalić czy problem jest pierwotny czy wtórny. Pierwotny - obecny przez całe życie jest problemem genetycznym i wymaga bezwzględnie farmakoterapii. Wtórny pojawia się po okresie normalnego współżycia i najczęściej jest problemem psychogennym, przeważnie współistnieje z zaburzeniem erekcji. Ten drugi też wymaga farmakoterapii bo trzeba leczyć dwa problemy na raz.
Wiadomości które podaje wynikają z badań klinicznych. Już 10 lat temu odkryto gen na przedwczesny wytrysk!