Dzień dobry, Bardzo źle znoszę rozstanie z partnerem. Nie mogę się skupić na pracy, ciągle płacze.

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Bardzo źle znoszę rozstanie z partnerem. Nie mogę się skupić na pracy, ciągle płacze. Nie umiem sobie wyobrazić, że go już nie będzie, myśl o tym, że miałabym budować coś z kimś innym przyprawia mnie o mdłości ( dosłownie, wymiotuje z nerwów). Nie mam pieniędzy na prywatna terapię przynajmniej co tydzień. Boje się być sama, bo mam natłok myśli i nie czuje sensu mojego istnienia. Próbuje sobie wmówić, że to chwilowe, ale jestem już strasznie zmęczona... minął już miesiąc, a mi wydaje sie, że jestem w coraz gorszym stanie. nie wiem co robić. - Agnieszka 30 lat
Dzień dobry,
Może spróbuje Pani zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego? Są to palcówki NFZ, które udzielają w ramach świadczeń NFZ wsparcia w sytuacjach kryzysowych lub pomocy psychologicznej. Proszę poszukać takiej placówki w Pani mieście i skorzystać z pomocy specjalistów. Są także terapeuci, którzy mają kilka miejsc na tak zwaną terapię "nisko płatną", zarówno stacjonarnie ale tez online. Z Pani opisu wynika, że potrzebuje Pani pomocy specjalisty jak najszybciej. Pozdrawiam, Sylwia Daniłowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, ma Pani możliwość zgłoszenia się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Pani okolicy. Może tam Pani otrzymać profesjonalną pomoc psychologiczną w obecnej trudnej sytuacji. Udzielane tam wsparcie jest bezpłatne. Może też Pani bezpłatnie zadzwonić na telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym.
Dzień dobry, uczucia i emocje które pojawiają się w wyniku sytuacja w której się Pani znalazła są naturalne. Zniknięcie człowieka, z którym łączyła nas ważna, bliska więź jest sytuacją kryzysową. Zostaje naruszone poczucie bezpieczeństwa, kontroli. Aby wrócić do równowagi warto sięgnąć po pomoc specjalisty - jest kilka form pomocy bezpłatnej - wizyta "na NFZ" (aby uzyskać wizytę u psychologa bądź psychoterapeuty potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego, wizyta u psychiatry nie wymaga skierowania), wizyta w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w którym również pracują różni specjaliści służący pomocą w takich sytuacjach czy np. telefonu zaufania dla osób dorosłych w kryzysie (116 123, czynny pon-pt 14:00-22:00). Pozdrawiam i życzę dużo dobrego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.