Dziecko (9l.) złamało rękę - w opisie złamanie typowe, ok 5-7 cm nad nadgarstkiem. Kilka dni temu zd

4 odpowiedzi
Dziecko (9l.) złamało rękę - w opisie złamanie typowe, ok 5-7 cm nad nadgarstkiem. Kilka dni temu zdjęliśmy gips (założony był na m-c), lekarz stwierdził, że zrosła się prawidłowo, ale nie anatomicznie - delikatne przesunięcie. Czy dziecko powinno być rehabilitowane, ewentualnie czy powinno ćwiczyć mięśnie tej ręki w domu? Po jakim czasie może wrócić do uprawiania sportu (piłka nożna)? Nadal nie wydano nam dokumentacji medycznej (RTG) czy bez prześwietlenia ma sens wizyta u rehabilitanta?
Witam
Prosze się udać na rehabilitacje ponieważ pacjent musi odzyskać pelen zakres ruchomości w stawie oraz funkcje chwytną. Wszystko zależy osobniczo kiedy może wrócić do sportu.
Pozdrawiam Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Rehabilitacja powinna zostać podjęta jak najszybciej. Jak najbardziej powinna być ręka ćwiczona w domu. Terapeuta oceni aktualne możliwości i dobierze ćwiczenia oraz zastosuje inne znane mu techniki mające za zadanie przyspieszyć powrót do sprawności. Sądzę że powrót do sportu jest możliwy między 2-6 tygodniem od zdjęcia gipsu. Fizjoterapeuta razem z trenerem powinni ustalić program indywidualny dla naszego małego pacjenta co pozwoli mu grać i minimalizować ryzyko powtórnego urazu na początku treningów. Wszystko zależy od tego jakie będą postępy w terapii.
Witam serdecznie.
Zgodę na pełny powrót do uprawiania sportu powinien wydać lekarz prowadzący leczenie. Jednak rehabilitacja powinna być podjęta zaraz po zdjęciu gipsu w celu oceny deficytów które powstały na skutek unieruchomienia jak również nieanatomicznego zrostu, który być może nie będzie miał istotnego znaczenia dla funkcji nadgarstka. RTG na wizycie bywa pomocne ale nie jest niezbędne. Polecam udać się do fizjoterapeuty na konsultacje by ten ocenił stan ręki i zalecił odpowiednie ćwiczenia a także w razie potrzeby podjął odpowiednią terapię manualną.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Dzień dobry. Ćwiczyć oczywiście należy, gdyż kości pani szyja muszą "uczyć" się przyjmować obciążenia. Pamiętajmy że kości nie obciążane stają mniej odporne na obciążenia i łatwiej będzie o ponowne złamanie. Dlatego warto poruszać kończyną i wykonywać delikatne ruchy jeśli tylko jest to możliwe tak aby nasze tkanki uczyły się że wzmocnić daną strukturę. Zdjęcie RTG jest oczywiście mile widziane jednak badanie manualnej pokaże jakie są deficyty w ruchu i będzie można przyjąć odpowiedni plan treningowy dla Pacjenta.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.