Dwie diagnozy, dwa sposoby leczenia - proszę o pomoc. Bolerioza czy fibromalgia?

3 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ otrzymałam dwie diagnozy od specjalistów w swojej dziedzinie, które się wykluczają, a przede wszystkim zapisane leki.Moja batalia z chorobą trwa od ponad roku. Na początku złe samopoczucie, bóle szyi i głowy, były wiązane przez lekarzy, z wypadkiem samochodowym, do którego doszło 2 lata temu. Pomimo intensywnej rehabilitacji, bóle nie minęły, a się nasiliły. Od ok. roku moje samopoczucie przypomina stan przed grypowy: otępienie, brak sił/energii, bóle stawów, ciągłe zmęczenie. Nie mogę normalnie funkcjonować, od 2 miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim, ponieważ z powodu bólu szyi, głowy nie jestem w stanie przesiedzieć przed komputerem 8 godzin. Byłam badana przez neurologów, ortopedów, reumatologów itp. Miałam wykonany szereg badań, w tym tomografię. Wszystko było w miarę w normie, a mój komfort życia z dnia na dzień malał. Lekarz chorób wewnętrznych prawie 2 miesiące temu zdiagnozował u mnie boleriozę, na postawie wartości 5 przy badaniu na obecność boleriozy, a wynik ten w opisie stwierdzał zależność od objawów klinicznych. Lekarz tłumaczył zaniżony wynik, wcześniejszym przyjmowaniem leków sterydowych na chroniczne bóle szyi i głowy, przepisywane przez neurologa.
Lekarz chorób wewnętrznych upiera się przy leczeniu antybiotykami, które przyjmuję już od prawie 2 miesięcy. Z kolei immunolog, stwierdził, że mam zaprzestać stosowanie antybiotyków, ponieważ moje objawy wskazują na fibromialgię.
Mój stan pogarsza się z dnia na dzień. Po najmniejszym wysiłku fizycznym, śpię kilka godzin. Nasiliły się bóle nadgarstków, kostek, łokci. Czuję ciągłe otępienie i ból głowy.
Bardzo chciałabym normalnie żyć i wrócić do pracy. Nie wiem co dalej robić.
Z góry dziękuję za pomoc.
Z opisu wynika, że bardziej prawdopodobna jest choroba mięśniowa. Proponuję dalszą diagnostykę w Klinice Neurologii zajmującej się chorobami nerwowo-mięśniowymi np. w Warszawie w szpitalu WUM przy ul. Banacha 1A. Warto także powtórzyć badania w kierunku boreliozy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proponuję konsultację w ośrodku referencyjnym pod kątem boreliozy, np. Szpital Zakaźny w Warszawie. Jeżeli tam powiedzą, że antybiotyk, to trzeba tak brać. Po zakończeniu terapii jeżeli objawy będą się utrzymywać, racjonalna wydaje się konsultacja reumatologiczna (ale również w dobrym ośrodku).
niestety Pani choroba nie leży w moich kompetencjach.

Eksperci

Karolina Miąskiewicz

Karolina Miąskiewicz

Internista, Alergolog, Geriatra

Warszawa

Damian Sieńko

Damian Sieńko

Internista

Warszawa

Piotr Klimczak

Piotr Klimczak

Internista

Łódź

Sandra Rakoczy

Sandra Rakoczy

Pediatra

Inowrocław

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 387 pytań dotyczących usługi: borelioza
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.