Dwa tygodnie temu mąż miał operację stabilizacji kręgosłupa na odcinku th7-th12, mąż miał patologicz

2 odpowiedzi
Dwa tygodnie temu mąż miał operację stabilizacji kręgosłupa na odcinku th7-th12, mąż miał patologiczne złamanie spowodowane przez naciek chloniakowy , który umiejscowił się właśnie w kręgosłupie. Mąż ma niedowład kończyn dolnych, jest leżący. Już w pierwszej dobie po operacji fizjoterapeuta posadził męża na wózek, w domu też staramy się przynajmniej raz dziennie , żeby mąż usiadł. Jest jednak problem z rehabilitacja , męża bardzo bolą plecy, zarówno w miejscu operowanym jak i odcinku lędźwiowym, ciężko mu się przekręcać nawet na bok. Wiem, że od operacji minęło dopiero 2 tygodnie ale czy ten ból to normalna rzecz. Mąż po operacji miał robiony tomograf i lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze. W szpitalu jednak aż tak go nie bolało.
Ból może wynikać np. z blizny pooperacyjnej. Zalecał bym mobilizację blizny i igłoterapię.

Dzień dobry, operacja stabilizacji kręgosłupa to poważny zabieg i normalnym jest odczuwalny pooperacyjny ból. Natomiast w wyniku tego, że pacjent w tym momencie jest głównie leżący, a nie wiemy nic o tym czy materac na którym Pani mąż leży ma odpowiednią twardość i zapewnia odpowiedni poziom podparcia dla całego kręgosłupa. Dodatkowo tego typu dolegliwości mogą się wiązać ze wzmożonym napięciem mięśni prostowników grzbietu, mięśni lędźwiowych większych bądź pośladkowych średnich lub nieprawidłowym gojeniem się blizny pooperacyjnej. Bez dokładnego badania i oceny funkcjonalnej ciężko jest jednoznacznie stwierdzić skąd pochodzi ten ból. Zalecam pilną konsultację z fizjoterapeutą, który po dokładnym badaniu zaleci odpowiednie metody i formy fizjoterapii.

Pozdrawiam,
mgr Jakub Dziura